E-biznes

Czym są kanały płatności w branży e-commerce?

maj 20 2016

Jeśli zamierzasz otworzyć sklep internetowy, to powinieneś się skupić na metodach płatności, które w branży e-commerce mają bardzo duże znaczenie. Od kilku lat widać zmiany wśród sklepów internetowych i dotyczą one nie tylko responsywności (przystosowaniem witryn do urządzeń mobilnych), ale przede wszystkim płatności. Dziś dowiesz się, którzy operatorzy płatności online oferują najwięcej kanałów sprzedaży i jaką markę wybrać.

Kanały płatności - liczba banków, które obsługuje platforma

Na rynku mamy wielu operatorów szybkich płatności online, ale to Dotpay oferuje najwięcej kanałów płatności, bo ponad 140. W chwili obecnej Krakowska marka posiada na swoich listach ponad 140 banków, w tym również spółdzielcze oraz prywatne. Dzięki temu każdy posiadacz konta w serwisie Dotpay może realizować błyskawiczne przelewy, które zostaną zaksięgowane u odbiorcy nawet w środku weekendu.

Im więcej kanałów, tym większe zarobki

Nowoczesny sklep internetowy powinien oferować jak najwięcej kanałów płatności, ponieważ blisko 80% posiadaczy rachunku bankowego posiada również konto internetowe. Z roku na rok przybywa entuzjastów zakupów i płatności online, a za kilka lat rynek e-commerce powinien generować tyle pieniędzy, ile gospodarka stacjonarna.

Zadbaj o płatności, zanim rozpoczniesz sprzedaż

Teraz już wiesz, jak ważne są kanały płatności w sklepach internetowych. Jeśli zadbasz o współpracę z odpowiednim (ściślej - najlepszym) operatorem, to Twój sklep odnotuje lepszy start, niż to sobie zakładałeś.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to chętnie udzielimy na nie odpowiedzi w komentarzach. 

 

Udostępnij