Płatności

Dlaczego płatności mobilne to przyszłość e-handlu?

maj 6 2020

Smartfony opanowały współczesny świat. Korzystamy z nich na każdym kroku i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od telefonów komórkowych. Nie da się ukryć, ze smartfony ułatwiają nam wykonywanie wielu codziennych zajęć. Trzeba przyznać, że wywołały również niemałą rewolucję w obszarze płatności online. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używając smartfona uregulować comiesięczne należności za media, zapłacić za zakupy w sklepie internetowym czy wypłacić pieniądze z bankomatu. M-płatności podbiją branżę e-commerce. Dlaczego są tak popularne? Powodów jest wiele.

Szybkość transakcji

Płatności mobilne zdecydowanie przyspieszają dokonywanie zakupów w sieci. O ile jeszcze jakiś czas temu e-klienci na swoich telefonach przeglądali asortyment sklepów internetowych, a do dokonywania płatności i finalizacji całej transakcji służył im już komputer, o tyle dziś cały proces zakupowy może zostać przeprowadzony przy użyciu urządzenia mobilnego. Otwiera to przed e-klientami zupełnie nowe możliwości. Kupienie nowych butów w kolejce do lekarza? To proste! Zamówienie zakupów spożywczych podczas powrotu pociągiem z wakacji? Dlaczego nie?! Płatności mobilne nie ograniczają konsumentów. Wręcz przeciwnie. Pozwalają na szybkie i łatwe transakcje w każdej chwili i z dowolnego miejsca.

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo m-płatności to wciąż dla wielu konsumentów kwestia dyskusyjna. Tymczasem, nie ma się, czego obawiać. Tego rodzaju płatności są z pewnością bezpieczniejsze, niż noszenie przy sobie portfela z gotówką lub kartami płatniczymi. Po pierwsze operatorzy płatności dokładają wszelkich starań, aby tego rodzaju transakcje były odpowiednio chronione i spełniały bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa. Po drugie zaś, współczesne smartfony również posiadają szereg zabezpieczeń, od numerów pin, po odblokowywanie telefonu za pomocą danych biometrycznych np. odcisku kciuka. E-klient korzystający z m-płatności musiałby być naprawdę wyjątkowo nieostrożny, aby narazić się na ryzyku przechwycenia danych czy włamania na rachunek bankowy.

Komfort transakcji

Współcześni klienci sklepów internetowych oczekują prostego i wygodnego procesu zakupowego. To dla nich priorytet. Transakcje mobilne trafiają dokładnie w ich potrzeby. Nie wymagają od klientów zbędnych kroków. Dotykowe ekrany pozwalają na sprawne przeglądanie asortymentu sklepu. Odpowiednio przystosowane do urządzeń mobilnych strony płatności ułatwiają wprowadzanie danych. M-klienci mogą cieszyć się obecnie ogromnym komfortem. 

 

 

 

 

Udostępnij