Płatności

Powody dla których płatności online są tak popularne

wrz 14 2020

Płatności internetowe są popularną metodą płatności za zakupy, które robimy w sieci. Coraz częściej również osoby starsze korzystają z tej usługi. Nic dziwnego, skoro jest to wygodny i prosty sposób na opłacanie zamówień. Dzięki temu możemy cieszyć się zakupami w krótkim czasie i bez zbędnych formalności. Wystarczy, że paczkę odbierzemy, gdy jest już opłacona.

Profesjonalizm

Możemy być spokojni, płacąc online. Najczęściej transakcje są obsługiwane przez pośredników płatności internetowych, jak Dotpay czy Przelewy24. Firmy takie posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i znają się na swoim fachu. Możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalnym zespołem, który w razie problemów również nam pomoże. Biuro Obsługi Klienta zawsze jest gotowe do udzielenia wyjaśnień i pomocy.

Wygoda

Zakupy i płatności online to przede wszystkim komfort. Nie trzeba stać w długich kolejkach i czekać, a nawet nie musimy wychodzić z domu. Zakupy w zasadzie możemy zrobić nawet, jadąc tramwajem do szkoły czy w trakcie innego codziennego zajęcia. Jedno kliknięcie i będą zamówione oraz opłacone. W sieci często mamy także większy wybór usług i dostępnych towarów. Możemy płacić za zakupy zagraniczne równie szybko i bezpiecznie. 

Prostota obsługi

Płatności online są równie proste, jak zagotowanie wody w czajniku. W większości działań wyręcza nas system. Zarządzanie usługami i transakcjami jest w pełni zautomatyzowane. Nie musimy się przejmować, że nie będziemy wiedzieć, co należy zrobić. Nasze transakcje są monitorowane i zabezpieczone. Otrzymujemy powiadomienia na każdym etapie płatności, więc od razu wiemy czy płatność się udała czy nie. Proces jest płynny i łatwy. Klienci mogą założyć swoje bezpłatne konto, z którego będą dokonywać płatności i tam też zapisywana będzie historia transakcji. Jednak, jeżeli uważamy to za zbędne, możemy płacić bez rejestracji. Powiadomienia na temat realizacji płatności będę i tak do nas przychodzić. Raportowanie dostępne jest w wielu różnych formatach do wyboru. Mamy również możliwość pełnej integracji poprzez API.

Niskie koszty

W zasadzie koszty nie istnieją, gdyż niepobierane są dodatkowe płatności za pośrednictwo w przekazach internetowych. Płacimy jedynie cenę za produkt i/lub jego koszt wysyłki, które ustalone są przez stronę czy sklep, z którego zamawiamy. Nie ma żadnych opłat abonamentowych ani prowizji. Dodatkowo zawsze możemy liczyć na nieodpłatną pomoc techniczną i rozwiązanie problemu przez Biuro Obsługi Klienta. Warunki finansowe są czytelne i bajecznie proste, dzięki temu. 

Elastyczność

Płatności online to wiele możliwości, z których każdy może swobodnie korzystać. Płatności internetowe obsługują różne formy płatności – przelewy tradycyjne, płatności kartą czy mobilne. Niezależnie od tego, z produktów jakiego operatora korzystamy. Płatności online, jak i pośrednicy przelewów internetowych obsługują jednocześnie karty płatnicze konkurencyjnych firm – Visa, MasterCard, American Express, itd. Możemy także śmiało korzystać z opcji przelewów bankowych i przekazów pocztowych przez Internet. Dostępne dla klientów są również płatności telefonem komórkowym czy aplikacją mobilną, jak choćby BLIK. Jeżeli nie mamy wystarczający środków na koncie, możemy skorzystać z płatności ratalnych. Z kolei dla bardziej konserwatywnych do wyboru są płatności gotówkowe, gdyż przy zamówieniach online także możemy zapłacić gotówką przy odbiorze. 

 

 

 

 

Udostępnij