Pytania i odpowiedzi

Dlaczego Dotpay?

sie 11 2018

Dotpay to spółka, będąca częścią portfela MCI EuroVentures, czyli prężnie rozwijającego się agenta rozliczeniowego. MCI EuroVentures specjalizuje się przede wszystkim w płatnościach e-Commerce. Swoje działanie prowadzi nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym z powodzeniem od 2001 roku. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć dlaczego warto zostać kolejnym zadowolonym klientem spółki Dotpay.

Czym właściwie jest Dotpay?

Jak wspomniano w otwierającym akapicie, Dotpay jest częścią agenta rozliczeniowego, specjalizującego się w dziedzinie e-Commerce. Słowo „commerce” oznacza po prostu handel, natomiast popularny przedrostek „e-„ (podobnie jak w popularniejszym słowie „e-mail”) oznacza udział najnowocześniejszego i najpopularniejszego medium, jakim jest Internet. Oznacza to, iż spółka Dotpay działa i rozwija się dynamicznie w kierunku obsługi płatności internetowych. Działanie takiej firmy nie tylko umożliwia transakcje przy udziale interesujących nas sklepów i witryn internetowych, ale również znacząco je usprawnia.

Możliwości Dotpay

System płatności, jaki stworzyła spółka Dotpay posiada szeroką, nieustannie rozwijaną ofertę usług płatniczych. Pierwszą gałęzią takich usług jest, wspomniane w poprzednim akapicie, pośrednictwo płatności. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, płatność może być nie tylko błyskawiczna, ale również wygodniejsza. Dzieje się tak ze względu na wiele sposobów dokonywania płatności: od prostych płatności gotówkowych po płatności odroczone i błyskawiczne. Przyjrzyjmy się dokładnie ofercie firmy.

Co oferuje Dotpay?

Firma oferuje pośrednictwo zasadniczo we wszystkim popularnych opcjach płatności, dorzucając do tego mniej powszechne, ale również przydatne metody:

a) Metody płatności kartą

Karty płatnicze są najpowszechniej stosowanym środkiem płatniczym na świecie, otwierając możliwości wygodnego korzystania ze środków tak w kraju jak i za granicą. Popularna karta płatnicza to również dostęp do szeregu opcji płatności internetowych. Spółka wychodzi temu naprzeciw i oferuje rozmaite opcje. Poza obsługą płatności cyklicznych, istnieje również możliwość dokonywania płatności walutowych, jednym kliknięciem i bardzo wygodnym systemem płatności przez telefon. Ponadto firma obsługuje programy dwóch najpopularniejszych producentów kart na świecie. Są to:
• Masterpass – od MasterCard
• Visa Checkout od Visa

Wartym nadmienienia jest fakt iż programy te obsługują wzajemnie karty konkurencji i klient korzystający z rozwiązań Dotpay będzie mógł skorzystać z tej, którą preferuje bez żadnych komplikacji.

b) Metody płatności mobilnej
Płatności mobilne są stosunkowo nowymi rozwiązaniami, jednakże ich popularność jest już równie duża, co innych metod. Dlatego też, stanowią one część szerokiej oferty spółki Dotpay i poza klasycznym podejściem, obsługiwane są również większe systemy, jak BLIK. 

Płatności mobilne obsługiwane przez Dotpay obejmują Sky Cash, m-Pay, BLIK. Ponadto firma deklaruje możliwość szybkiego i intuicyjnego zaimplementowania metod płatności w swoich aplikacjach mobilnych, co jest opcją wysoce potrzebną w nowoczesnej działalności internetowej.

c) Metody płatności zwyczajnej
Poza szeregiem nowoczesnych płatności, firma nie pozostawia w cieniu klasycznych metod płatności, pamiętając w ten sposób o wszystkich klientach, którzy nie mają możliwości, bądź chęci korzystania z poprzednich udogodnień. Poza obsługą klasycznych przelewów, klient taki ma możliwość dokonania płatności w sklepie sieci Żabka lub w placówce Poczty Polskiej. 
Ponadto Dotpay wprowadza ciekawy system płatności odroczonych. Dzięki takiemu systemowi, kupujący ma trzydzieści dni na dokonanie zapłaty za zakupy, lub (jeśli taka płatność nie będzie możliwa) wygodnego rozłożenia jej na kilka rat. System taki nie tylko pozwala na cieszenie się zakupami wcześniej, ale dodatkowo kupujący może dokonać reklamacji, jeśli towar nie spełnił jego oczekiwań i w ten sposób nie stracić czasu w oczekiwaniu na zwrot pieniędzy. Jest to moim zdaniem najciekawszy z przedstawionych sposób i jest on niesamowicie wygodny.

Program partnerski

Spółka Dotpay wychodzi naprzeciw wielu swoim klientom, próbując zdobyć szerokie pole w branży. Firma zdobywa zarówno tych zainteresowanych jedynie wygodnymi metodami płatności, jak i tych zainteresowanych komercjalizacją swoich rozwiązań, bądź produktów za jej pomocą. Połączenie tych to program partnerski Dotpay, dzięki któremu szerzenie i polecanie firmy skutkuje atrakcyjnymi ofertami dla klientów. 

 

 

 

 

Udostępnij