Płatności

Dotpay - szybkie i nowoczesne formy płatności

gru 19 2018

Dotpay jest obecnie jednym z wiodących operatorów szybkich płatności online w Polsce. W swojej ofercie posiada szeroką ofertę rozwiązań usprawniających dokonywanie nowoczesnych transakcji płatniczych. Z funkcjonalności udostępnianych przez Dotpay korzystają tysiące sklepów internetowych i innych firm z branży e-commerce. Innowacyjne rozwiązania w zakresie optymalizacji operacji płatniczych sprawiają, że kontrahentów ciągle przybywa. Jakie usługi znajdują się obecnie w ofercie firmy? Przestawiamy kilka z nich.

Pierwszą usługą, na którą warto zwrócić uwagę, są szybkie przelewy online. Obok płatności kartą, to właśnie ta metoda cieszy się obecnie największą popularnością wśród klientów e-sklepów. Szybkie przelewy online, zwane również przelewami Pay-By-Link czy płatnościami elektronicznymi, są jednym z najwygodniejszych sposobów rozliczania. Usługa polega na integracji sklepu internetowego z systemem bankowości. W obrębie usług szybkich płatności internetowych znajdują się zarówno w pełni automatyczne przelewy Pay-By-Link, jak również przelewy półautomatyczne. Dzięki zintegrowaniu sklepu z systemem bankowości elektronicznej, klient nie musi wypełniać formularzy w trakcie finalizowania transakcji, ponieważ wszystkie dane uzupełniane są automatycznie. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza wykonywanie płatności. Po wybraniu tej metody w panelu sklepu, następuje automatyczne przekierowanie do znanego klientowi panelu jego własnej bankowości elektronicznej.

Coraz popularniejszą usługą są tzw. płatności odroczone. Rozwiązanie pozwala klientom na opłacenie zakupionego produktu nie zaraz po dokonaniu wyboru, lecz w późniejszym terminie. Na sfinalizowanie płatności klient ma 30 dni od daty zakupu. Co ciekawe, w czasie tych 30 dni klient może również zwrócić produkt do sklepu bez żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto, po upływie 30 dni, usługa umożliwia kupującemu rozłożenie płatności na wygodne raty.

Ciekawą usługą jest również płatność kartą za pośrednictwem telefonu z wykorzystaniem technologii IVR. Interactive Voice Response jest nowoczesnym systemem telekomunikacyjnym umożliwiającym interaktywną obsługę osoby dzwoniącej. Co ciekawe, funkcjonalność umożliwia wykonanie zapłaty bez konieczności dostępu do Internetu. Cała operacja jest bardzo prosta i odbywa się w trzech krokach. Po zainicjowaniu rozmowy przez pracownika sklepu, następuje przekazanie podstawowych informacji i zarejestrowanie danych kupującego w panelu administracyjnym. Aby wykonać płatność, kupujący musi podać jeszcze dane karty płatniczej. Dane podawane są jednak dopiero w drugim kroku, po przełączeniu kupującego do interaktywnej centrali telefonicznej. Po wykonaniu przez klienta wszystkich wskazówek głosowych lektora centrali, realizowana jest płatność. Na koniec generowane jest potwierdzenie wykonania transakcji.

Interesującą usługą Dotpay jest geolokalizacja płatności. Jest to określanie miejsca, z którego została dokonana płatność. System działa w oparciu o ustalanie adresu IP urządzenia, z którego została dokonana płatność mobilna. Weryfikacja źródła płatności pod kątem lokalizacji geograficznej przydaje się między innymi do czynności podatkowych oraz do działań o charakterze marketingowym. To także świetny sposób na badanie rynku przez sprzedawców. 

Zaprezentowane usługi to tylko kropla w morzu wszystkich rozwiązań płatniczych, które posiada w swojej ofercie firma Dotpay. Klienci doceniają systemy Dotpay za bezwzględne bezpieczeństwo dokonywanych płatności, jak również za szybkość i wygodę.

 

Udostępnij