Płatności

Elektroniczny portfel od firmy MasterCard

mar 9 2018

W 2013 roku firma MasterCard zaproponowała swoim klientom nowe rozwiązanie płatnicze tzw. elektroniczny portfel, nazywany także portfelem cyfrowym oraz portfelem płatniczym. Trudno nie dostrzec zalet tej metody płatności za towary i usługi w sieci. MasterPass to wygodna, szybka i bezpieczna realizacja transakcji internetowych. Płatności możemy dokonać korzystając z dowolnego urządzenia – komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona, tabletu. W Polsce system MasterPass zagościł w lipcu 2014 roku. Początkowo klienci podchodzili do niego z dużą rezerwą, jednak obecnie popularność wirtualnego portfela od MasterCard rośnie. 

MasterPass w praktyce

MasterPass jest jedną z wielu możliwych form płatności internetowych. Niezwykle komfortową dla użytkowników, a zarazem bardzo bezpieczną. Posiadając konto w systemie, czyli zakładając wspomniany elektroniczny portfel możemy korzystać z kart płatniczych wydanych przez MasterCard oraz Visa. Nie ma znaczenia czy karta jest debetowa, kredytowa czy przedpłacona. Jeżeli została dodana do portfela może posłużyć nam w trakcie zakupów internetowych. Dokonując transakcji nie musimy podawać danych karty. Omija nas także logowanie się do systemu bankowości elektronicznej. Logujemy się jedynie do portfela MasterPass. Możemy to zrobić będąc w Polsce lub przebywając za granicą. 

Użytkownicy MasterPassa

Nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o korzystanie z usługi. Każdy może płacić za pomocą Masterpassa, jeżeli tylko posiada kartę płatniczą. W ten sposób płacą zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Nazwa usługi sugeruje, że przeznaczona jest ona wyłącznie dla posiadaczy karty MasterCard. Jednak w rzeczywistości do portfela wirtualnego możemy dodać karty innych wydawców np. Visa. MasterCard zapewnia, ze nie ma żadnych przeciwwskazań.

Jak to działa?

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z szybkich przelewów internetowych czy płatności kartą w sieci wie, że nie jest to zbyt skomplikowana czynność. Dostawcy tego typu usług robią wszystko, co w ich mocy, aby maksymalnie skrócić czas dokonywania płatności. MasterPass także zmierza w tym kierunku. Korzystając z elektronicznego portfela na pewno zapłacimy szybciej, niż za pomocą innych sposobów płatności. Nie musimy podawać żadnych danych, a jedynie login do systemu i hasło. Transakcję potwierdzamy wygenerowanym w systemie kodem. Usługa MasterPass jest udostępniana w coraz większej liczbie sklepów stacjonarnych oraz internetowych. MasterCard chwali się, że obecnie połowa przedsiębiorców z branży e-commerce wdrożyła już MasterPass. 

 

 

 

Udostępnij