Płatności

Dlaczego klienci wybierają szybkie płatności internetowe?

kwi 6 2020

Klienci sklepów internetowych mają do wyboru wiele sposobów płatności za zamówione towary. Na tradycjonalistów czeka płatność za pobraniem lub zwykły przelew bankowy. Bardziej zaawansowani e-konsumenci skorzystają zapewne z płatności kartą lub elektronicznego portfela. Jednak wśród sposobów płatności cieszących się największą popularnością na pierwszym miejscu znajdują się szybkie płatności online.

Jak to działa?

Mechanizm szybkich płatności internetowych jest bardzo prosty. Dokonując zakupów w sieci, jako metodę finalizacji transakcji wybieramy właśnie szybką płatność online. Operator płatności przekierowuje nas ze strony sklepu do formularza transakcji w systemie bankowości elektronicznej naszego banku. Nie musimy wprowadzać w nim żadnych danych. Wszystkie są automatycznie uzupełnione. Nam pozostaje jedynie potwierdzić transakcję i ewentualnie zweryfikować np. przy użyciu jednorazowego kodu. Po zatwierdzeniu płatności dostajemy automatycznie potwierdzenie realizacji transakcji. Taką samą wiadomość otrzymuje sprzedawca, który może natychmiast przystąpić do realizacji transakcji. 

To bardzo wygodny i szybki sposób płatności

Klienci wybierają tę metodę płatności, bo cenią sobie wygodę dokonywania transakcji. Nie po to robią zakupy w sklepie internetowym, aby potem przez kilka minut wprowadzać dane do formularza płatności. Zakupy w sieci mają być sposobem na oszczędność czasu. Nie da się ukryć, że są również bardzo komfortowe. Nie musimy wychodzić do sklepu stacjonarnego, spacerować między półkami i sięgać po towary, a następnie nierzadko stać w długiej kolejce, pakować zakupy i transportować je do domu. W sklepie online wszystko przychodzi nam z zaskakującą łatwością, a towary dostarczy nam listonosz lub kurier, prosto pod nasze drzwi. 

Szybkie płatności online są bezpieczne

Przywiązani do tradycyjnych metod zapłaty za towary klienci nie ufają zbytnio nowym technologiom. Tymczasem, okazuje się, że tego rodzaju płatności są bardzo bezpieczne. Kto wie, czy nie bardziej, niż noszenie przy sobie portfela z gotówką. W szybkich płatnościach pośredniczą sprawdzeni operatorzy, którzy muszą spełniać bardzo surowe standardy bezpieczeństwa, aby móc obsługiwać transakcje online. Płatności internetowe są zabezpieczone za pomocą rozmaitych środków. My sami możemy podnieść poziom ich bezpieczeństwa, stosując kilka podstawowych zasad np. korzystając z komputerów chronionych przez odpowiednie oprogramowanie czy unikając dokonywania płatności za pośrednictwem publicznych sieci Wi-Fi. 

 

 

 

 

Udostępnij