Płatności

Zestawienie różnych systemów płatności internetowych

mar 2 2017

Współcześnie to właśnie rozwijające się płatności online są odpowiedzią na technologiczny skok cywilizacyjny. Wiąże się to z faktem, że zmieniają nasze codzienne zwyczaje i zachowania poprzez przeniesienie ich do sieci. Pośrednictwo specjalnych systemów płatności internetowych jest zatem niezbędne, aby zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa wszystkich transakcji dokonywanych w sieci. Ich usługi skracają również czas realizacji samego zamówienia w e-sklepie. W naszym artykule zestawiamy oferty działających systemów płatności online.

Dynamiczny rozwój e-handlu sprawił, że konkurencja między e-przedsiębiorcami stała się bardzo zażarta. Jednocześnie świadomość e-konsumentów bardzo wzrosła, dlatego właściciele e-sklepów muszą zwracać uwagę przede wszystkim na ich potrzeby jeśli chcą przetrwać na rynku. Nie dziwi więc fakt, że wraz z powstawaniem kolejnych e-sklepów pojawiają się firmy, oferujące innowacyjne rozwiązania płatnicze w sieci. Czyje jednak usługi są najkorzystniejsze? 

DotPay

Jak dotąd jest to najlepszy system płatności online. Oferuje on możliwość płacenia wieloma różnymi kanałami, co pozwala na dostosowanie metody płatności do potrzeb indywidualnego użytkownika. Otóż każdy znajdzie tu coś specjalnie dla siebie. Dotpay obsługuje wiele kart płatniczych, jak Visa, Visa Maestro, Electron, MasterCard, Diners Club International, MasterCard Mobile, JCB. Ponadto udostępnia takie formy płatności jak e-portfele PayPal i Ukash, raty online, przelewy elektroniczne z 22 banków oraz zróżnicowane płatności mobilne. Wszelkie możliwe koszty i prowizje są ustalane podczas indywidulnej rozmowy z konsultantem, który dostosowuje ofertę do możliwości i warunków danego sklepu internetowego. Warto dodać, że serwis nie pobiera opłat abonamentowych.

PayU

Tak jak DotPay, PayU konstruuje swoją ofertę pod wymagania indywidualnego klienta. Stosowanymi metodami płatności online są tutaj przelewy elektrycznie i bankowe, karty płatnicze, płatności mobilne i okresowe, e-portfele oraz e-raty. Należy zaznaczyć, że serwis nie stosuje żadnych ograniczeń w dostępie do środków przedsiębiorcy. Oznacza to, że sprzedawca może wybrać pieniądze ze swojego konta w dowolnym momencie. 

Transferuj.pl

Pośrednik ten dysponuje wieloma ciekawymi formami płatności. Użytkownik będzie mógł dokonać szybkiego przelewu, zapłacić kartą lub zlecić płatność międzynarodową. Dodatkowo udostępnianie są tutaj opcje płatności mobilnych, jak np. za pomocą SMS-a. 

Przelewy24

Serwis ten proponuje bogatą i atrakcyjną ofertę dla e-przedsiębiorców. Nie ma żadnego abonamentu a prowizja waha się między 1,9 a 2,5%. Stawki są oczywiście negocjowane z konsultantem. Dodatkowo, system proponuje nielimitowane wypłaty z konta a ich realizacja przebiega w ciągu doby. Do oferowanych metod płatności należą przekazy i karty płatnicze, e-przelewy, płatności cykliczne oraz mobilne, BLIK, SMS Premium.

 

 

 

Udostępnij