Płatności

Nowe metody płatności mobilnych

kwi 23 2018

Dzięki szybkiej cyfryzacji, zdecydowaną większość naszych codziennych problemów jesteśmy dzisiaj w stanie rozwiązać w Internecie. Wiąże się to z faktem, że nie chcemy marnować czasu i energii na tak przyziemne sprawy jak długie zakupy na mieście. Dzisiaj wolimy załatwiać takie obowiązki od ręki za pomocą urządzenia mobilnego. Właśnie te nowe potrzeby konsumenckie sprawiły, że serwisy płatności, jak Dotpay, opracowały szereg praktycznych metod nabywania produktów i usług w sieci. Od teraz nie musisz spędzać czasu w centrach handlowych, ponieważ za wszystko możemy płacić natychmiastowo, nawet w czasie podróży tramwajem. Jedyne czego potrzebujesz to smartfon.

Powszechny dostęp do telefonów komórkowych spowodował ogromne zapotrzebowanie na szybką realizację płatności za pomocą komórek. Z tego powodu opracowano płatności mobilne, czyli transakcje bezgotówkowe, które można wykonywać za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet lub technologii mobilnej USSD, WAP, SMS lub NFC. Oczywiście należy dodać, że warunkiem koniecznym do dokonania transakcji jest łączność Internetowa lub telekomunikacyjna. 

Zalety płatności mobilnych

Płatności mobilne znacznie usprawniły proces e-transakcji. Polega to na tym, że zarówno e-przedsiębiorca, jak i jego klient mogą cieszyć się bardzo szybkim otrzymaniem środków oraz towaru. Oznacza to, że główną zaletą m-płatności jest pozyskanie przejrzystego i efektywnego systemu rozliczeniowo-księgowego przez e-przedsiębiorców. Z kolei kupujący mogą bezpiecznie i szybko nabywać upragniony produkt bądź usługę. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dzisiejszy e-rynek jest bardzo konkurencyjny. E-sklep nie zapewniający sprawnej realizacji płatności nie ma szans na przetrwanie, ponieważ klienci szybko przejdą do konkurencji z lepszą ofertą. Między innymi dlatego proces transakcji zautomatyzowano do postaci m-płatności. 

Rodzaje płatności mobilnych

Płatności mobilne wciąż dynamicznie się rozwijają, zaskakując nas coraz to doskonalszymi innowacjami. Dotychczasowe rodzaje m-płatności scharakteryzujemy na podstawie oferty Dotpay. Ten system bezpiecznych płatności online oferuje, takie formy m-płatności jak, m-Pay, Sky Cash i BLIK Mobile. Pierwsza jest usługą działającą w oparciu o aplikację mobilną, która umożliwia realizowanie różnego rodzaju płatności internetowych. Druga forma to uniwersalny system, pozwalający na szybkie dokonywanie płatności przy użyciu telefonu z założonym i doładowanym wcześniej kontem specjalnej portmonetki SkyCash. Trzecie rozwiązanie to system BLIK Mobile, który jest w pełni zintegrowany z Dotpay. Pozwala to na dokonywanie płatności internetowych bez uciążliwej konieczności logowania się do systemu bankowego.

 

 

 

Udostępnij