Sklep internetowy

Wygodne systemy ratalne w sklepach internetowych

mar 24 2019

Zakupy online niosą ze sobą mnóstwo korzyści. Klienci mają to dostęp do szerokiego asortymentu produktów w atrakcyjnych cenach, a sam proces zakupowy jest wygodny, łatwy oraz szybki. Nic dziwnego, ze z roku na rok przybywa entuzjastów kupowania w sieci, a rynek e-commerce rozwija się w błyskawicznym tempie. E-sprzedawcy muszą prowadzić działalność w warunkach dużej konkurencji, co wymusza na nich dostosowanie się do potrzeb i oczekiwań klientów. Zdobyć zaufanie i lojalność klientów w sieci nie jest łatwo. Dlatego sami sprzedawcy, jak i operatorzy płatności dokładają wszelkich starań, aby zakupy internetowe były jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Efektem ich działań jest stosunkowo nowy sposób płatności internetowych, czyli e-raty.

E-raty trafiają w potrzeby klientów

W sklepach internetowych bardzo często pojawiają się okazje i promocje, z których aż żal nie skorzystać. Jednak nie zawsze mamy wystarczające środki na koncie, aby pozwolić sobie na zakup najnowszego modelu smartfona czy pralki. Wydatków jest przecież tak dużo. Jednak okazje kuszą. Sprzedawcy dają nam teraz możliwość zakupów ratalnych w sieci. Możemy na spokojnie zaplanować wszystkie wydatki i rozłożyć płatność w czasie. Co ważne, produkt otrzymujemy od razu, tak samo, jak w przypadku tradycyjnych rat w sklepach stacjonarnych. 

Komfortowe rozwiązanie dla konsumentów

O korzyściach płynących z tego rozwiązania nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Klient otrzymuje możliwość korzystania z produktu, za który może zapłacić w ciągu kilku tygodni czy miesięcy. Formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Nie ma mowy o podpisywaniu stosu dokumentów. Systemy ratalne zostały wdrożone w wielu sklepach internetowych. Znajdują się w ofercie większości pośredników płatności np. firmy Dotpay. Klienci korzystający z usług tego sprawdzonego polskiego pośrednika mogą wybrać opcję płatności odroczonych. Za towar płaci wówczas Dotpay, a klient zaciąga swego rodzaju dług wobec serwisu. Ma określony czas na uregulowanie tej należności. Co ważne, przez ten okres nie są naliczane odsetki. Klient ma okazje poznać produkt i zwrócić go w momencie, gdy nie spełnia jego oczekiwań. 

Sposób na przyciągnięcie klientów 

Grono osób kupujących w sieci poszerza się nieustannie. Rosną również potrzeby zakupowe e-konsumentów. Możemy zastanawiać się, czy taki konsumpcjonizm jest pozytywnym zjawiskiem. Jest jednak faktem, z którym trudno dyskutować. Sklepy działające w przestrzeni internetowej mogą go wykorzystać na swoją korzyść. E-raty stały się po prostu kolejnym, skutecznym sposobem na przyciągnięcie nowych klientów. Pozwalają rozszerzyć grupę docelową. Wyobraźmy sobie sklep sprzedający telefony komórkowe. Na najnowsze modele wielu ludzi obecnie nie stać. Nie są w stanie przeznaczyć jednorazowo tak wysokich kwot na zakupy. Jednak sytuacja zmienia się, gdy sklep zaproponuje im możliwość zapłacenia w ratach. Miesięczna rata nie obciąża już tak bardzo budżetu. Sklep, który wdraża płatności ratalne staje się elastyczny wobec zmieniającej się sytuacji finansowej klientów, a ci z pewnością potrafią to docenić i chętniej będą do niego wracać. 

 

 

 

Udostępnij