Zakupy online

Czy jesteśmy gotowi do zakupów mobilnych?

cze 23 2016

 


Mamy drugi kwartał 2016 roku, a więc najlepszy czas na podsumowanie trendów w e-biznesie. W ostatnich latach Polacy pokochali urządzenia mobilne i zakupy, które można realizować przy ich użyciu. Czy jesteśmy zatem gotowi do zakupów mobilnych? Zdecydowanie tak i to każda grupa wiekowa!

Dlaczego kupujemy mobilnie?

Ponieważ cenimy sobie komfort, jaki z tego tytułu płynie. Wiadomo nie od dziś, że w branży e-commerce produkty dostępne są w niższych cenach, niż w sklepach stacjonarnych. Jako, że Europa zalana jest firmami kurierskimi nie musimy się też obawiać długiego oczekiwania na przesyłkę. Po dokonaniu zakupów możemy zapłacić błyskawicznie (np. Dotpay) i cieszyć się nowym produktem po 24-48 godzinach od zakupu.

Kto kupuje mobilnie?

Obserwując rynek e-commerce można dojść do prostego wniosku - wszyscy kupujemy mobilnie. Nie ma znaczenia wiek, ponieważ mediana ceny ostatniego zakupu w przypadku wszystkich ludzi wynosi około 150-200 złotych. Młodzi najchętniej nabywają gadżety elektroniczne i muzykę, zaś starsi kosmetyki, książki lub podzespoły do pojazdów.

Polacy uwielbiają kupować mobilnie, a ten trend powinien być progresywny w kolejnych latach. Jeśli macie do nas pytania lub chcecie się podzielić własnymi spostrzeżeniami - zapraszamy do udzielania się pod tematem. 

 

Udostępnij