Płatności

Szybkie, wygodne i bezpieczne płatności online!

maj 27 2020

Powody, dla których coraz więcej z nas przekonuje się do zakupów? Na pewno są to: oszczędność czasu, dostęp do szerokiej oferty produktów, niższe ceny. Dlatego też dynamicznie rozwijające się sklepy internetowe mogą pozyskać wkrótce jeszcze więcej klientów, ale pod warunkiem, że zaoferują wygodne i bezpieczne rozwiązania, zwłaszcza w zakresie płatności. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący płatności internetowych. Przeczytaj go koniecznie!

Szybko, wygodnie i bezpiecznie

Zacznijmy od tego, że dynamicznie rozwijający się rynek płatności internetowych wpływa na wzrost liczby osób, które przekonują się do zakupów w sieci. Obecnie polskie sklepy internetowe oferują wiele metod płatności tak, by finalizacja transakcji była jeszcze bardziej wygodna dla klientów. Otóż z raportu Internet Standard wynika, że jedną z najczęściej wybieranych form płatności w sieci jest e-przelew, z którego korzysta co trzeci kupujący. Ponadto szybkie przelewy dostępne są m.in. w ramach systemów płatności, takich jak Dotpay, Przelewy24 czy PayU, największego w Polsce dostawcy płatności internetowych, znanego m.in. kupującym na Allegro.pl. To właśnie systemy te pozwalają na dokonywanie szybkich i wygodnych transakcji w sieci, jednocześnie oferując nam szybkie, wygodne i bezpieczne płatności.

Klient, nasz pan… więc możemy być spokojni?

Mimo dynamicznego rozwoju rynku płatności online oraz coraz większej rzeszy zwolenników e-zakupów, nadal mogą się pojawiać pytania dotyczące bezpieczeństwa transakcji w sieci. Oczywiście niektórzy internauci są zdezorientowani, gdy zamiast danych e-sprzedawcy w poleceniu zapłaty pojawiają się dane firmy zewnętrznej obsługującej płatności serwisu. Polecenie zapłaty jest generowane automatycznie po wybraniu jednej z metod płatności oferowanych przez dostawcę, co znacznie przyspiesza cały proces transakcji.

Świadomość korzyści to podstawa

Przede wszystkim dzięki systemom płatności online możemy płacić za e-zakupy, wiedząc, że natychmiastowy przelew przyspieszy realizację naszego zamówienia. Poza tym, w sieci możemy także kupować na raty – bez wychodzenia z domu, z decyzją ze strony pożyczkodawcy zaledwie w kilkanaście minut. Mało tego, serwisy płatności zwalniają też z obowiązku uzupełniania za każdym razem tych samych danych do elektronicznych przelewów, co minimalizuje ryzyko wystąpienia pomyłki, zwłaszcza w numerze rachunku. Rozwijające się funkcjonalności systemów e-płatności sprawiają, że transakcje w sieci stają się wygodniejsze i szybsze.

 

 

 

Udostępnij