Płatności

Rosnąca popularność płatności online

kwi 12 2018

Rynek e-commerce rozwija się do tego stopnia, że obecnie już ponad połowa Polaków kupuje w sieci. E-konsumenci wskazują, że internetowe metody nabywania usług i produktów są o wiele szybsze i wygodniejsze niż tradycyjne sposoby. Zakupy w sieci eliminują uciążliwą konieczność wychodzenia z domu i tracenia cennego czasu na zakup jednej rzeczy. Przypomnij sobie ile czasu straciłeś w poszukiwaniu miksera czy butów? E-zakupy pozwalają na wykonywanie tych czynności w podróży, czy w domu. Nic więc dziwnego, że w sieci nastąpiła prawdziwa eksplozja kolejnych e-sklepów, które na różne sposoby konkurują ze sobą o pozyskanie klienta. Jest to więc wymagający biznes, gdzie poziom zaufania i zadowolenia e-konsumenta powinien być utrzymywany na jak najwyższym poziomie.

Liczba sklepów internetowych rośnie z dnia na dzień. W sieci znajdziemy sprzedawców posiadających doświadczenie zarówno w tradycyjnym, jak i stacjonarnym handlu. Coraz więcej jednak jest przedsiębiorców, którzy skupiają się wyłącznie na handlu internetowym. Oczywiście forma ta wymaga specjalnego rodzaju płatności. W przypadku rynku e-commerce chodzi oczywiści o transakcje online. Obecnie, bogata oferta płatności elektronicznych jest bazą dla tych e-przedsiębiorców, którzy chcą przetrwać na trudnym rynku e-commerce. Dzisiejszy e-konsument ceni sobie najbardziej prostotę, szybkość oraz łatwość dokonania transakcji.

Na czym polegają płatności online?

Mówiąc o transakcjach online, chodzi nam o wszelkie płatności za towary i usługi, których dokonuje się za pośrednictwem Internetu. Płatności online stanowią fundament handlu internetowego, bez którego żadna działalności biznesowa w sieci nie byłaby możliwa. Samych metod płatności internetowych jest bardzo dużo i wciąż ich przybywa. Za najbardziej tradycyjne i coraz mnie używane uchodzą przelewy bankowe. Są one obecnie wypierane przez bardziej nowoczesne metody, jak płatność z wykorzystaniem wirtualnego portfela lub „pay-by-link”. Główną zaletą tych innowacji jest ich wyjątkowa prostota i szybkość. W przypadku tradycyjnego przelewu bankowego, użytkownik jest zobowiązany do samodzielnego wprowadzenia wszystkich danych do formularza. Niestety wiąże się to ryzykiem pomyłki. Dodatkowo, przelew taki dochodzi na konto sprzedawcy dopiero kolejnego dnia, co już opóźnia realizację samego zamówienia. Innowacyjne e-płatności sprawiają, że cały ten proces podlega znacznej automatyzacji tak, że transakcja jest realizowana za pomocą pojedynczych kliknięć, a sprzedawca od razu otrzymuje informację o dokonaniu płatności i tym samym może wysłać towar tego samego dnia.

Integratory płatności internetowych

Do najpopularniejszych integratorów płatności internetowych należą Dotpay oraz Przelewy24. W systemie Dotpay obowiązuje system prowizyjny, który ustalany jest w czasie indywidualnych konsultacji z klientem. Serwis oferuje wiele kanałów płatności. Przelewy24 zapewniają spory wybór metod e-płatności i stale poszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania.

 

 

 

Udostępnij