Bezpieczne płatności w sieci

Operator płatności online na darmowym skrypcie - kilka słów o zabezpieczeniach

maj 18 2016

Czy wiecie, ile kosztuje dedykowany, indywidualny skrypt sklepu internetowego? Napisanie kilku tysięcy linijek kodu często oznacza inwestycję około 10 000 złotych netto. Z uwagi na tak wysokie ceny skromniejsi przedsiębiorcy chcą "wystartować" z czymś tańszym, ewentualnie darmowym. Najczęściej pada na skrypty typu PrestaShop oraz Shopper. Czy można na nich zaimplementować usługi operatorów szybkich płatności online? Można. Czy transakcje będą maksymalnie zabezpieczone? Będą, nawet pomimo korzystania z darmowego skryptu.

Każdy skrypt ma dziury

Najpopularniejszym skryptem w sieci jest obecnie Wordpress. Można na nim zbudować wizytówkę firmy, a można też prowadzić profesjonalny blog. Wordpress podobnie jak inne darmowe skrypty ma dziury oraz błędy w zabezpieczeniach, gdyż jest produktem masowym. Podobnie jest ze skryptami sklepów typu PrestaShop oraz Shopper.

Skrypt nie ma wpływu na bezpieczeństwo transakcji

Przechodzimy do meritum, a więc zabezpieczeń. Operatorzy szybkich płatności online jak Dotpay oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ transakcje nie "przechodzą" przez darmowy skrypt, a odbywają się za pośrednictwem dedykowanych bramek płatności. Podobnie jest z przelewami internetowymi wśród banków. Na swojej stronie możemy zamieścić ikonkę do przelewu internetowego, np: iPKO od PKO BP i klikając na nią zostaniemy przekierowani do strony swojego banku (http://ipko.pl/), gdzie w znanym nam okienku transakcji wypełniamy wszystkie rubryki i zlecamy przelew.

Operator płatności gwarantuje bezpieczeństwo

Czy sprzedaż za pośrednictwem operatorów szybkich płatności jest możliwa na darmowych skryptach? Jak najbardziej. Czy należy implementować usługi operatorów na takie strony? Oczywiście, że tak, ponieważ za bezpieczeństwo odpowiada usługodawca, a nie osoba prowadząca platformę sprzedażową. Z informacji podanych przez Forbes wynika, że największy Polski operator (Dotpay) wyróżnia się najlepszymi zabezpieczeniami, bliskimi do tych, które posiadają wiodące banki.

A Wy? Prowadzicie sklep na darmowym skrypcie? Jeśli tak to napiszcie, jak oceniacie bezpieczeństwo transakcji i czy warto inwestować w skrypty dedykowane!

 

Udostępnij