Płatności

Plusy korzystania z aplikacji Visa Checkout

sty 20 2019

Visa Checkout to aplikacja wprowadzona na rynek w 2017 roku – aplikacja, która zrewolucjonizowała dotychczasowe płatności online. Polska była pierwszym krajem, w którym użytkownicy mogli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez tę usługę. Dzisiaj opowiemy o plusach i minusach Visa Checkout i sprawdzimy, jak ma się aplikacja po ponad roku od wprowadzenia na rynek. Zapraszamy do lektury.

Jak korzystać z aplikacji Visa Checkout?

Twórcy aplikacji zrobili wszystko, by maksymalnie uprościć i przyspieszyć zarówno proces płatności online, jak i samo korzystanie z usługi. Wystarczy zarejestrować się na stronie producenta i stworzyć swoje konto, pod które podpina się karty płatnicze. Niezależnie od tego, jakiej karty używamy na co dzień – kredytowej czy debetowej – oraz operatora, który wydał daną kartę, Visa Checkout obsługuje wszystkie typy kart. Ponadto, w koncie użytkownika w aplikacji Visa Checkout podajemy adres dostawy, dzięki czemu robiąc zakupy online kilkoma kliknięciami opłacimy koszyk, a paczka przyjdzie na wskazany przez nas adres. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które nie mają czasu nawet na buszowanie po sklepach internetowych. Użytkownicy aplikacji Visa Checkout mogą dokonać opłaty w każdym sklepie internetowym, który przystąpił do programu partnerskiego, czyli w praktyce - większość sklepów, które wykupują abonament na obsługę płatności online w serwisach taki jak np. Dotpay.

Plusy używania aplikacji Visa Checkout

Jak już wspomnieliśmy, podpinanie kart płatniczych pod wirtualne konto jest bardzo wygodną opcją. Nawet, jeśli nie robisz zakupów przez Internet zbyt często – dzięki aplikacji znacznie skracasz ścieżkę płatności, a czas wykorzystasz na inne rzeczy. W końcu walutą współczesnych czasów są nie pieniądze, ale właśnie czas! Kolejnym plusem aplikacji jest możliwość zainstalowania jej na różnych urządzeniach, które mają wgrany system operacyjny pozwalający na instalowanie takiego oprogramowania (Android, Windows, Apple). To znacznie poszerza zakres urządzeń elektronicznych – smartfony, tablety, laptopy, komputery stacjonarne czy nawet niektóre telewizory i czytniki są w stanie obsługiwać aplikację Visa Checkout. Po trzecie, każdy użytkownik ma dostęp do szerokiej oferty promocji i zniżek z różnych dziedzin. Przykładowo, obecnie przez Visa Checkout można dostać zniżki na zamówienia gastronomiczne i bilety PKS konkretnych firm. Oprócz tego w aplikacji znajduje się także osobna zakładka "Podróżuj z Visa Checkout", poprzez którą ma się możliwość wynajęcia samochodu czy transfery shuttle busami. Warto wspomnieć, że korzystając z Visa Checkout można opłacić zakupy online w dowolnej walucie nie tracąc przy tym fortuny na przewalutowanie. 

Podróżowanie z Visa Checkout

Ogromnym plusem Visa Checkout jest niezawodność w czasie podróży. Visa jest jednym z największych światowych operatorów obsługujących płatności online, a karty Visy są używane każdego dnia w ponad 44 milionach miejsc na świecie. Zapłacić kartą Visy można w aż 220 krajach na świecie. Dzięki temu nie trzeba martwić się o dostęp do gotówki czy bezpieczeństwo transakcji. Visa deklaruje, że obecnie na całym świecie obsługuje ponad 2,6 milionów bankomatów. Jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe kartą płatniczą bije na głowę innych operatorów – bo nawet Master Card potrafi zawieść w całkiem popularnych miejscówkach. Dla zapalonych podróżników Visa stworzyła osobną aplikację - Travel Tools App, która znajduje lokalizację najbliższego bankomatu.

Udostępnij