Sklep internetowy

E-sklep przyszłości? Platforma sprzedaży międzynarodowej

lut 16 2016

Chcąc rozpocząć sprzedaż w Internecie, należy przygotować sklep. Nie wystarczy tylko zainstalować gotowego skryptu i wprowadzić produkty do sprzedaży. Sklep powinien być przygotowany do zmieniającego się rynku i gotowy na sprzedaż międzynarodową. Jak wygląda sklep przyszłości? Zapraszamy do lektury!

Rzeczy oczywiste możemy pominąć

Takie aspekty jak domena, skrypt sklepu i serwer nie wymagają dogłębnego tłumaczenia. Należy się skupić na mobilności i responsywności, ale przede wszystkim na płatności. Zacznijmy od responsywności. Sklep powinien być przygotowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych typu smartfon i tablet. Musicie wiedzieć, że obecność takich urządzeń jest masowa i połowa ruchu generowanego w sieci pochodzi ze smartfonów. Witryna powinna się dobrze wyświetlać na komórce, a do tego gwarantować przejrzystość.

RWD - Responsive Web Design

Responsywność, czyli możliwość przeglądania witryny na urządzeniu mobilnym to podstawa w kwestii pozycjonowania. Algorytmy Google badają, które witryny są przyjazne wyszukiwarce, a które nie. Proces pozycjonowania jest istotny w kwestii reklamy sklepu, dlatego pierwsze co musi zrobić Webdeveloper, to przygotować stronę tak, aby doskonale wyświetlała się na WSZYSTKICH dostępnych urządzeniach mobilnych.

Kwestia responsywności tyczy się nie tylko samej strony, ale też płatności. Należy współpracować z takimi operatorami szybkich płatności, które mają w ofercie responsywne bramki płatności. Konsumenci przeglądający produkty mobilnie i chcący je kupić liczą na to, że uda im się za nie błyskawicznie zapłacić.

Aplikacje mobilne usprawniające przeglądanie witryny

Nowoczesny sklep powinien posiadać szereg zabezpieczeń oraz aplikacji, głównie mobilnych. Obecnie większość platform stawia na dedykowane systemy, które pozwalają prowadzić sprzedaż bez konieczności rejestrowania nowego klienta. W przypadku sprzedaży mobilnej jest to aspekt, który decyduje o zainteresowaniu sklepem. Konsumenci chcą iść na "łatwiznę", dlatego im mniej kroków potrzebnych do zakupu, tym większa szansa na wysoką sprzedaż.

Oczywiście możliwość rejestracji powinna istnieć. Konsumenci posiadający konto w sklepie będą liczyć na rabaty i zniżki przy większych zakupach. Z psychologicznego punktu widzenia osoba dokonuje rejestracji wtedy, gdy jest przekonana o uczciwości i wysokim poziomie zabezpieczeń sklepu.

Sprzedaż międzynarodowa

Konsumenci lubią te marki, które wydają się globalne. Wprowadzenie sprzedaży międzynarodowej może zwiększyć prestiż sklepu i dać wrażenie, że zmierza on ku globalizacji. Jeśli e-sklep jest rozbudowany lub chociaż przygotowany do sprzedaży międzynarodowej (posiada zainstalowane bramki płatności międzynarodowych), to w każdej chwili (gdy przyjdzie taka potrzeba) może otworzyć się na nowy rynek. Platforma musi być przygotowana na taką ewentualność już od samego początku, ponieważ zoptymalizowanie witryny do globalnej sprzedaży trwa wiele tygodni. 

Dbałość i przejrzystość

Nowoczesny sklep internetowy powinien być przejrzysty i zadbany. Powinien też maksymalnie dbać o potrzeby konsumentów. Klienci są wybredni, a w dobie ogromnej konkurencji na tym rynku nie będą się wahać zmienić sklepu, jeśli w obecnym coś się im nie spodoba. Właściciele portali sprzedażowych powinni być na bieżąco ze zmianami w algorytmice Google i usprawniać płatności do tego stopnia, aby sprzedaż odbywała się w mgnieniu oka. Nowoczesny sklep to sporo detali, pokaźne inwestycje, ale godziwy zarobek.

 

Udostępnij