Płatności

Usługi Dotpay – płacenie kartą płatniczą

cze 17 2018

Z dnia na dzień przybywa entuzjastów sieciowej formy płacenia za produkty lub usługi. Pojawiają się też głosy sugerujące, że w przyszłości rynek e-commerce zupełnie wyprze tradycyjne, gotówkowe formy płatności. W końcu obecnie zakupy online są już dla nas zupełną codziennością. Wynika to z szeregu udogodnień, jakie oferują zakupy w sieci. Chodzi o takie przyjemności, jak dostęp do szerszej i tańszej oferty, wygoda kupowania z domu oraz znaczna oszczędność czasu. Wraz ze wzrostem zainteresowania płatnościami online pojawiają się też różne sposoby ich dokonywania. Dzisiaj krótko o usłudze oferowanej przez Dotpay, jaką jest płatność przy użyciu karty płatniczej.

Serwisy płatności online wciąż pracują nad udoskonalaniem swoje metody realizacji e-transakcji tak, aby każdy użytkownik znalazł sposób odpowiadający właśnie jego preferencjom. Dotpay oferuje klientom możliwość użycia karty płatniczej do uiszczenia opłat za zakupy online. Warto podkreślić, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności, jakie w ogóle oferowane są w sieci. To nie wszystko, ponieważ metoda jest również szybka. Już po kilku sekundach e-przedsiębiorca otrzymuje należną kwotę i może przystąpić do natychmiastowej realizacji zamówienia.

To się opłaca!

Każdy, kto korzysta z karty unika uciążliwej konieczności samodzielnego i ręcznego wpisywania wszystkich danych do formularza przelewu przy płatności za zakupy w sieci. Proces ten niejednokrotnie wystawia użytkownika na ryzyko. Oszuści często przecież podmieniają numery rachunków bankowych na swoje tak, aby to właśnie im przelać pieniądze. Jeśli jednak płacimy kartą przy użyciu metody „one-click”, formularz zostanie wypełniony automatycznie, a my musimy tylko potwierdzić całą transakcję jednym kliknięciem. Tego rodzaju płatność kartą jest obecnie najpowszechniejszym sposobem realizacji e-transakcji zagranicą. Oznacza to, że osoby kupujące w zagranicznych e-sklepach muszą być przygotowane na to, że większość z nich będzie honorować wyłącznie płatność kartą i choćby dlatego warto jej używać.

Jak działają zabezpieczenia?

Płatność kartą to bez wątpienia jedna z bezpieczniejszych form realizacji transakcji w Internecie. Autoryzacja jakiejkolwiek aktywności użytkownika, jak wypłata środków czy przelew, wymaga podania PIN-u znanego tylko i wyłącznie właścicielowi. Oznacza to, że nawet gdy zgubi on kartę, to dostanie dostatecznie dużo czasu na to, żeby bezpiecznie ją zablokować w swoim banku. To jednak nie koniec zabezpieczeń. Otóż banki stosują automatyczne systemy zabezpieczające, które blokują kartę, w sytuacji, gdy zostanie na niej zarejestrowana podejrzana aktywność. Wystarczy, że z karty użytkownika zostanie zlecone wiele niecodziennych transakcji pod rząd, żeby uruchomić blokadę. Ponadto, posiadając kartę, użytkownik nie musi martwić się złodziejami, ponieważ przy sobie nosi tylko mały plastik, a nie pliki banknotów.

 

 

 

 

Udostępnij