Pytania i odpowiedzi

Jak korzystać z płatności cyklicznych na własnej stronie internetowej?

lip 8 2018

Bez względu na to, jakie przedsiębiorstwo prowadzisz, przetwarzanie płatności cyklicznych może zwiększyć sprzedaż. Możesz korzystać z tego rozwiązania bez względu na rodzaj subskrypcji, jednocześnie minimalizując wysiłki klientów. To od Ciebie zależy, jak zostanie zrealizowana płatność. Dzięki cyklicznym płatnościom można akceptować płatności kartą kredytową i debetową za każdy rodzaj subskrypcji treści, miesięczne płatności za produkty i opłaty członkowskie. Opcja ta może być w pełni zintegrowana z Twoją witryną i możesz ją dostosować do swoich potrzeb, a przede wszystkim potrzeb klientów.

Nie musisz pamiętać o akceptowaniu płatności od każdego użytkownika za każdym razem. Płatności są przetwarzane automatycznie, a subskrypcje to świetny sposób na zmniejszenie opóźnień w płatnościach. Płatności są zawsze realizowane na czas, więc opóźnienia nie mają negatywnego wpływu na przepływy pieniężne. Co więcej, Twoi klienci pozostaną dłużej z Twoją marką, ponieważ ułatwiasz im płacenie i korzystanie z produktu lub usługi. Dzięki opcji płatności cyklicznych oferowanej przez Dotpay możesz automatycznie pobierać powtarzające się płatności od swoich klientów i masz kontrolę nad subskrypcjami.

Jak to działa?

Cały proces musi zostać zainicjowany przez pierwszą sprzedaż lub autoryzację karty. Następnie wszystkie przyszłe płatności są wykonywane automatycznie. Klient odwiedza Twoją witrynę i wybiera opcję płatności cyklicznej. Następnie akceptuje warunki i oczekuje na autoryzację. Ostatnim krokiem jest podanie danych karty i potwierdzenie płatności.

Możesz uruchomić płatności cykliczne, wybierając częstotliwość, kwotę i walutę płatności. Po prostu ustaw plany i nie martw się o fakturowanie klientów w określonych okresach. Możesz ustawić cykl płatności w abonamencie, aby mogły to być opłaty dzienne, tygodniowe lub miesięczne - zdecyduj sam!

Jakie są zalety powtarzających się płatności?

Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne i oszczędza czas. Jesteś absolutnie pewny, że otrzymasz płatności na czas, więc Twój przepływ środków pieniężnych jest bardziej przewidywalny. Twoi klienci mogą jednocześnie subskrybować wiele planów, więc możesz po prostu udoskonalać swoją firmę i zwiększać konwersję. Płatności cykliczne pomagają budować silne i trwałe relacje z klientami. Ogromną zaletą jest możliwość przetwarzania płatności od klientów na dowolnym urządzeniu. Najfajniejsze jest zaś to, że można łatwo oferować plany subskrypcji dostosowane do potrzeb klienta, dzięki czemu można zwiększyć zadowolenie kupujących.

 

 

 

 

Udostępnij