Płatności

Wszystko o Visa Checkout

kwi 8 2018

Visa Checkout to sprawdzona na świecie szybka, wygodna i bezpieczna metoda płatności, która od niedawna dostępna jest już w Polsce. Usługa ta pozwala e-konsumentom płacić online zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych podając wyłącznie swój login i hasło. Płatności z Visa Checkout można dokonywać już u pierwszych polskich detalistów, w sklepach internetowych oraz na stronach wielu międzynarodowych firm.

Visa Checkout to portfel elektroniczny, przeznaczony dla tych osób, które często robią zakupy online, przy użyciu technologii mobilnej. Usługa ta jest dla tych osób znacznym ułatwieniem. Od teraz bowiem, każdy kto nabywa przez Internet produkty lub usługi, nie musi płacić kartą płatniczą w tradycyjny sposób, wprowadzając wszystkie zamieszczone na niej dane. Visa Checkout usprawnia cały proces robienia zakupów w sieci. Wystarczy, że zarejestrujemy się w systemie i zapiszemy w nim swoje karty. Warto dodać, że usługa obsługuje zarówno karty debetowe, jak i kredytowe oraz prepaid, i to nie tylko Visy, ale też MasterCard. Z usługi można korzystać na różnych urządzeniach, jak komputery, tablety oraz telefony. 

Jak działa portfel elektroniczny?

Jest to rozwiązanie, które przypomina wirtualne konto bankowe, na którym bez ograniczeń możemy zdeponować różne sumy pieniężne. Następnie możemy jest wykorzystywać do różnego rodzaju transakcji, jak zakupy online. Mamy więc do czynienia z cyfrowym odpowiednikiem fizycznego portfela, który już nie będzie ciążyć nam w kieszeni. Elektroniczny portfel pozwala ponadto na wpłatę i wypłatę środków, przesyłanie środków pomiędzy innymi e-portfelami oraz podpinanie kart płatniczych. Wystarczy, że założymy konto, aby móc cieszyć się tymi niezwykłymi możliwościami. Z Visa Checkout każdy może przeprowadzać transakcje bezgotówkowe w czasie rzeczywistym gdzie i kiedy tylko zechce. 

Dla kogo jest ta metoda?

Tego rodzaju rozwiązanie szczególnie poleca się tym osobom, które posiadają dwie lub więcej kart płatniczych, z których często korzystają. Otóż dla takich osób portfel elektroniczny będzie nie tylko narzędziem do szybkiego przeprowadzania płatności. Pozwoli on też na zebranie wszystkich metod płatności w jednym narzędziu. W ten sposób będzie można sprawie zarządzać swoją aktywnością finansową. Elektroniczny portfel jest również bardzo atrakcyjny dla właścicieli rachunków bankowych w rozmaitych instytucjach finansowych. Realizacja płatności za zakupy online przy użyciu kart, a nie przelewów internetowych, pozwala ujednolicić sposób autoryzacji wszystkich operacji finansowych. W części banków przelewy potwierdza się kodami SMS, w innych z kolei kodami ze specjalnych kard. Po zarejestrowaniu wszystkich kart do konta w portfelu elektronicznym, późniejsze transakcje będą już autoryzowane w jeden określony sposób. Warto dodać, że liczba banków, które udostępniają portfele elektroniczne Visa Checkout stale się powiększa.

Udostępnij