Płatności

Dlaczego warto wykorzystywać płatności cykliczne w e-biznesie ?

wrz 24 2020

Płatność cykliczna to usługa płatnicza coraz częściej wykorzystywana w biznesie, a zwłaszcza w sektorze e-commerce. Polega ona na regularnym obciążaniu konta klienta ustaloną wcześniej kwotą, zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Gdy klient decyduje się na tego rodzaju usługę, na początku wyraża na nią zgodę i podaje wszelkie potrzebne informacje. Potem opłaty nie wymagają już od niego żadnego zaangażowania. Nie musi pamiętać o terminach płatności, wpisywać danych karty czy wypełniać formularzy przelewów. Płatności cykliczne dokonywane jest, bowiem automatycznie, przez odpowiedni system. 

Kiedy warto korzystać z płatności cyklicznych?

Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku różnego typu subskrypcji i abonamentów. Warto ich używać również korzystając z usług odnawialnych w określonym czasie. Dobrym przykładem może być ubezpieczenie samochodu. Zdecydujmy się na płatności cykliczne, jeżeli regularnie np. raz w miesiącu czy raz na dwa miesiące wykupujemy określoną usługę. Płatności za prenumeraty cyfrowe, opłacanie abonamentów w rozmaitych serwisach, a nawet regulowanie zwykłych comiesięcznych rachunków. Płatności cykliczne naprawdę potrafią ułatwić życie. Jako klienci mamy pewność, że płatność zostanie dokonana terminowo i nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami za przekroczenie terminu. Poza tym, możemy zupełnie zapomnieć o dokonywaniu płatności. System będzie za nas pamiętał o wszystkim. 

Płatnosci cykliczne w serwisie Dotpay

Płatności cykliczne udostępniane są przez dostawców płatności elektronicznych. W Polsce z pewnością warto polecić serwis Dotpay, który umożliwia cykliczne obciążanie karty klientów, po wyrażeniu przez nich stosownej zgody. Dotpay proponuje różne cykle rozliczeń od codziennych, przez tygodniowe, po miesięczne. Sprzedawca sam wybiera cykl, który będzie idealnie dostosowany do prowadzonej działalności. Chodzi o to, aby system płatności był funkcjonalny i spełniał potrzeby samego sprzedawcy oraz jego klientów. 

Korzyści dla sprzedawcy

Płatności cykliczne to świetna opcja dla sprzedawców działających w przestrzeni internetowej, a tych jest oczywiście coraz więcej. Przynoszą im ogromne korzyści. Przede wszystkim poprawiają płynność finansową, zapobiegając wszelkim zaległościom w płatnościach. Musimy mieć świadomość, że nieregularne wpłaty mogą bardzo źle wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Regularne płatności przekładają się z kolej na wzrost konwersji oraz zadowolenia i zaufania klientów. Umożliwiają utrzymanie dotychczasowych klientów i zdobycie nowych.

 

 

 

 

Udostępnij