Płatności

Plusy wdrożenia szybkich płatności online w e-sklepie

lut 28 2020

Każde przedsięwzięcie internetowe powinno zadbać o to, aby klient nie miał żadnych wątpliwości w procesie dokonywania zakupu. Jeśli coś wzbudzi w nim obawy to najprawdopodobniej przejdzie od razu do konkurencyjnego sklepu. Właśnie z tego względu tak ważne jest zastosowanie bezpiecznego, pewnego i sprawdzonego systemu płatności online. Oto kilka zasadniczych powodów.

W dzisiejszym świecie realizacja e-płatności nie ogranicza się do realizacji przed ekranem komputera. Zintegrowane systemy płatności online jak Dotpay umożliwiają klientom szybkie i przede wszystkim bezpieczne płatności także z wszystkich możliwych urządzeń mobilnych jak tablet i telefon. Wszystko dzięki temu, że bramka płatności jest responsywna, a tym samym niezwykle wygodna w obsłudze dla użytkownika.

Szeroki wachlarz metod płatności

Eksperci i doświadczenie wskazują, że im więcej kanałów płatności dostępnych jest w bramce płatności, tym większa szansa na to, że klient zrealizuje finalnie transakcje. Chodzi przecież o to, żeby nie wycofał się w trakcie jej realizacji. Warto podkreślić, że system płatności online jak Dotpay oferuje największy na rynku wybór kanałów i metod płatności. Obecnie jest to blisko 200 kanałów. Wszystko to przedkłada się na zaufanie klientów, którzy na pewno znajdą dla siebie wygodna metodę przeprowadzenia płatności.

Krótki proces płatności

Kupujemy online dlatego, że nie chcemy bawić się w zbędne formalności. Ma być szybko i sprawnie, dlatego cenimy sobie możliwość załatwiania spraw jednym kliknięciem. Właśnie z tego względu szybkie płatności tak bardzo zyskują na popularności i stają się już niema powszechną codziennością. Analizując potrzeby konsumentów i trendy rynkowe dzisiejszy operator płatności online musi kłaść duży nacisk na maksymalne skracanie ścieżki płatności.

Ochrona przed cyberprzestępcami

Warto wiedzieć, że bezpieczny system płatności to ten, który spełnia normy KNF i wtedy i tylko wtedy może działać jako Instytucja Płatnicza. Związane jest to z szyfrowaniem najwyższego poziomu, które zapewnia bezpieczeństwo danych transakcji. Ochrona systemów bankowych jest na bardzo wysokim poziomie, tak więc równie wysokiego bezpieczeństwa oczekuje się od operatorów płatności. Zawsze więc sprawdzajmy, czy wybrany operator jest Instytucją Płatniczą. Jeśli tak to spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa PCI IDSS oraz normy ISO.

 

 

 

Udostępnij