Sklep internetowy

Najlepsze systemy płatnicze dla sklepów internetowych

sie 8 2018

Na co zwracać uwagę podczas wyboru obsługi płatności dla Twojego sklepu internetowego? Jakie metody płatności są najpopularniejsze, a z jakich najchętniej korzystają Polacy? Przed takimi dylematami stoi każdy, kto po raz pierwszy zakłada sklep internetowy. Z jednej strony właścicielowi zależy na jak najmniejszych kosztach korzystania z obsługi płatności, a z drugiej chce sprostać oczekiwaniom klientów. Dzisiaj pokrótce porównamy oferty największych polskich operatorów i doradzimy Ci, na co zwracać uwagę decydując się na konkretny system. Zapraszamy do lektury. 

Jak działa system płatniczy w sklepie internetowym?

Generalnie chodzi o to, by dać e-klientowi wybór kanału płatniczego. Wcześniej korzystano głównie z tradycyjnych przekazów bankowych lub pocztowych, a później te metody wyparły przelewy internetowe. Wadą powyższych metod jest długi system księgowania płatności, co wydłuża realizację zamówienie. Systemy płatności online mają na celu skrócenie tych procesów, dlatego nieustannie proponują coraz to nowsze rozwiązania. Dzięki nim klienci nie muszą kierować się bezpośrednio do sprzedawcy, a dokonują płatności za pośrednictwem operatora. Taki przelew zostaje automatycznie skierowany na konto sprzedawcy, a cały proces trwa zaledwie kilka minut. Jest to więc niesamowita oszczędność czasu i ułatwienie dla obu stron. Warto wspomnieć, że dla prywatnego użytkownika szybki przelew jest bezpłatny (u większości operatorów), a firmy rozliczają się z nimi według określonych zasad. Jedno jest pewne – więcej na tym zyskamy.

Oferta od Dotpay

Serwis Dotpay zawsze stara się stanąć na wysokości oczekiwań klientów z różnych grup docelowych. Proponuje nam całą masę przeróżnych form płatności m. in. akceptuje karty Visa, Mastercard, American Express, Diamond (kredytowe, debetowe, prepaidowe), przelewy internetowe (zwykłe i premium), przekazy pocztowe i bankowe, płatności przez telefon (mPay, SkyCash, Masterpass, Visa Checkout, SMS Premium, system IVR), płatności mobilne (w tym np. nowoczesny Blik), raty online, przelewy z zagranicy i realizuje zwroty płatności. Jeśli chodzi o koszty i prowizje w porwadzeniu konta, Dotpay ustala to indywidualnie z każdą firmą według jej realnych potrzeb. Dla użytkowników prywatnych większość funkcji jest dostępna za darmo. Jeśli chodzi o dostęp do środków, Dotpay nie stawia żadnych ograniczeń, sprzedawca może wpłacać i wypłacać pieniądze kiedy chce i nie ma minimalnej kwoty wypłaty. Dotpay oferuje także mnóstwo ciekawych funkcji, np. płatności odroczone, geolokalizację płatności, płatności cykliczne czy skracanie ścieżki płatności (one click payment).

PayU

PayU ma mniej usług, ale to wystarczający system do obsługi płatności online. PayU udostępnia takie formy płatności jak przelewy elektroniczne, przelewy bankowe, płatność za pomocą karty płatniczej, e-raty, płatności cykliczne czy płatności mobilne. Jeśli chodzi o koszty i prowizje, to podobnie jak z Dotpay – są negocjowane z klientem indywidualnie. PayU nie ma też żadnych ograniczeń jeśli chodzi o dostęp do swoich środków na koncie. Panel administracyjny PayU jest łatwy w obsłudze i intuicyjny.

 

 

 

 

Udostępnij