Sklep internetowy

Jakich sklepów nie lubią konsumenci?

kwi 25 2016

Właściciele sklepów internetowych często traktują swoje platformy w sposób szczególny. Dopieszczają je na różne sposoby czym szkodzą nie tylko sobie, ale swoim finansom. Dziś napiszemy Wam, jakich elementów nie powinieneś implementować do swojego sklepu, aby cieszyć się prostą, przejrzystą platformą.

Dłuższa, czy szersza?

Strony typu Onet.pl są dziś bardziej atrakcyjne, od for internetowych, gdzie aby przejść na kolejną stronę trzeba kliknąć "dalej" lub "następna strona". Lepiej, żeby sklep ładował się odrobinę dłużej, ale żeby przeglądało się go z przyjemnością. Warto zatem zaimplementować skrypt, który sprawi, że pełna lista produktów będzie dostępna na każdej kategorii w formie jednej podstrony "głównej".

Obrazki, tekst, wyskakujące okienka

Sklep powinno się przeglądać z przyjemnością, dlatego nie można sobie pozwolić na zbyt wiele ciężkich grafik oraz tekstów. Pamiętajmy, że 40% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne, zatem z poziomu tabletów przeglądane są sklepy. Konsumenci zazwyczaj mają pojęcie o produkcie, dlatego nagromadzenie tekstów i zdjęć w dziwnych formatach odstrasza Internautów.

Muzyka ...

Tak. Sklepy internetowe także korzystają ze skryptów, które uruchamiają na stronie muzykę. Taki element zaskoczenia często kończy się opuszczeniem strony, bo znalezienie przycisku do wyciszenia głośnej muzyki zajmuje zbyt wiele czasu.

Pamiętajcie o powyższych elementach podczas modernizacji swojego sklepu. Czasem lepiej postawić na prostotę, niż przesadzić i stracić klientów.

 

 

Udostępnij