Sklep internetowy

Otwierasz e-sklep? Zadbaj o mobilną wersję witryny!

cze 15 2016

Zapewne posiadasz smartfona i zakładamy, że często korzystasz z niego do przeglądania sieci. Na pewno wielokrotnie opuszczałeś te witryny, które na Twoim urządzeniu wyświetlały się nieprawidłowo. Jeśli zamierzasz otworzyć sklep internetowy, to wersja mobilna witryny powinna być dla Ciebie tak samo ważna, a może nawet ważniejsza od docelowej platformy. Dlaczego? Ponieważ aż 40% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne, czyli smartfony, tablety, ultrabooki i wiele, wiele innych.

RWD

Responsive Web Design to zbiór parametrów, które musi spełniać strona, by odpowiednio wyświetlać się na m-urządzeniach. W skrócie chodzi o to, aby strona była przejrzysta zarówno w wersji deskopowej, jak i mobilnej. W ostatnich miesiącach Google bardzo wnikliwie przygląda się m-witrynom i te, które wyświetlają się nieprawidłowo mają trudności z pozycjonowaniem. W związku z tym posiadanie strony w dwóch wersjach jest w zasadzie koniecznością, ponieważ to wpływa na SEO.

Bramki płatności

Wersja mobilna Twojego sklepu powinna być wolna od reklam i okienek pop-up. Nie powinieneś też wprowadzać rejestracji celem dokonania zakupów. Powinieneś nawiązać współpracę z operatorami szybkich przelewów online, którzy przygotują dla Ciebie responsywną bramkę płatności, idealnie wyświetlającą się na niewielkich ekranach z możliwością błyskawicznych operacji finansowych. Pamiętaj, że sklepy internetowe najczęściej oblegane są w weekendy. Twoi klienci będą chcieli zapłacić za zakupy online, więc zapewniając im responsywną bramkę zarobisz więcej, niż początkowo zakładałeś.

Więcej pracy - większe korzyści

Choć zaprojektowanie sklepu w wersji mobilnej będzie czasochłonne i kosztowne, warto skusić się na inwestycję z uwagi na późniejsze obroty. Im zrobisz to szybciej, tym zapewnisz sobie lepszy start. Jeśli masz do nas zapytania w tym temacie, to zachęcamy do udzielania się w komentarzach. Odpowiemy tam na wszystkie pytania dotyczące mobilnych płatności. 

 

Udostępnij