Płatności

Płatności mobilne – nowa generacja płatności online

lip 9 2020

W ostatnich latach mamy do czynienia ze zjawiskiem, które śmiało można nazwać mobilną rewolucją. Korzystanie z internetu coraz częściej odbywa się za pośrednictwem urządzeń mobilnych: smartfonów, tabletów czy laptopów, które zdecydowanie wypierają komputery stacjonarne. Szczególnie pokolenie millenialsów nie wyobraża już sobie świata bez stałego dostępu do sieci. 

Mobilna rewolucja zmieniła oblicze zakupów internetowych, a co za tym idzie – wpłynęła też na tendencje na rynku płatności online. Coraz więcej transakcji finansowych w internecie dokonywanych jest dziś ze smartfonów i tabletów. Co to oznacza? Przede wszystkim konieczność wprowadzenia tzw. responsywnych stron, a więc takich, które dostosowują się do ekranu urządzenia mobilnego. Poza tym – popularność aplikacji zakupowych i płatniczych.

Które z nich są dziś najpopularniejsze? Firma Dotpay oferuje szeroki wachlarz płatności mobilnych. Są to:
m-Pay działający na zasadzie wirtualnego portfela, a więc w systemie prepaid. Dzięki temu transakcje są nie tylko błyskawiczne – potwierdzane numerem wygenerowanym przez aplikację, ale też pozwalają na pełną kontrolę nad finansami. Do wydania mamy tylko tyle środków, ile wcześniej włożyliśmy na konto. Doładowanie konta w systemie także jest szybkie i proste. 

Sky Cash to także wirtualny portfel dedykowany dla użytkowników telefonów komórkowych. Pozwala na szybką finalizację transakcji przy wykorzystaniu środków, którymi wcześniej doładowano konto. System ten cieszy się dużą popularnością, bo pozwala na bezproblemowe robienie zakupów na całym świecie – a nie zawsze pozwalają na to karty kredytowe, zdarza się, że zagraniczne sklepy nie akceptują polskich kart. Dlatego wirtualny portfel to sposób na szybkie i wygodne zakupy bez granic.

BLIK Mobile jest rozwiązaniem zintegrowanym z Dotpay. Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań wśród polskich płatności online. Wystarczy tylko pobrać na telefon aplikację swojego banku, by później móc płacić za zakupy jednym kliknięciem, nie opuszczając koszyka, bez konieczności logowania się do swojego systemu bankowego. Do zatwierdzania transakcji wystarczy kod wygenerowany przez aplikację. Obecnie z płatności mobilnych BLIK mogą korzystać klienci następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank.

Wszystko wskazuje na to, że udział płatności mobilnych będzie stale rósł. Są one szybkie, wygodne i bezpieczne. Doskonale też pasują do stylu życia pokolenia tzw. cyfrowych tubylców, a więc ludzi, którzy wychowali się w świecie nowoczesnych technologii. Dla nich szybkość i mobilność są kluczowe także w kwestii zakupów internetowych. 

 

Udostępnij