Płatności

Płatności mobilne – system BLIK

sie 7 2020

Zastanawiasz się co to jest BLIK Mobile? Otóż jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala nam dokonywać płatności bez niepotrzebnego logowania się nasze bankowe konto internetowe. BLIK generuje dla nas sześciocyfrowy kod za pomocą, którego możemy nie tylko zapłacić za nasze zakupy w sklepie stacjonarnym, jak i wirtualnym, ale możemy także wpłacić oraz wypłacić naszą gotówkę z bankomatu. Dzięki systemowi BLIK, który współpracuje z bankami oraz aplikacją mobilną na naszym smartfonie - zakupy nigdy nie były tak szybkie oraz wygodne jak teraz! Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat BLIK Mobile to zapraszam do lektury tego artykułu!

Zapłacisz BLIKIEM na poczcie i w urzędzie!

Powoli nowoczesna technologia przedostaje się także do naszych urzędów oraz do Poczty Polskiej. Otóż pod koniec lutego 2017 roku Poczta Polska zaczęła wdrażać w swoich 4600 placówkach sieci własnej możliwość płacenia za pomocą bankowej aplikacji z funkcją BLIK za towary, które zostały kupione w owych placówkach pocztowych. Dzięki temu, że ta nowa opcja płatności była wdrażana w sposób regularny oraz sukcesywny to dzisiaj jest ona dostępna we wszystkich placówkach Poczty Polskiej, której posiadają w swoim wyposażeniu takie urządzenie jak terminal POS. Dużym zaskoczeniem jest także to, że dzięki temu iż BLIK jest pomysłem polskich banków to już ponad 600 urzędów publicznych w całej Polsce zaczęło z niego korzystać! W ten sposób mamy teraz możliwość zapłacenia telefonem nawet za takie usługi jak wyrobienie prawo jazdy, paszportu czy jakiegokolwiek innego dokumentu urzędowego, za który dotychczas można było zapłacić jedynie w gotówce lub kartą płatniczą. Dzięki temu iż aplikacja WebPosPayByNet jest tańsza niż wdrożenie terminali płatniczych to zostanie ona zainstalowana na sporej ilości urzędowych komputerów – a nam pozwoli to na dokonanie płatności w systemie BLIK w większej ilości miejsc w Polsce.

Co to są czeki BLIK?

System BLIK pozwala nam nie tylko na wpłaty i wypłaty z bankomatów oraz płacenie aplikacją, ale także na wiele innych rzeczy. Otóż jeśli posiadamy telefonem z systemem BLIK to możemy dokonać przekazu pieniędzy bliskiej nam osobie nawet jeśli nie posiadamy numeru jej konta! W takiej sytuacji wystarczy jak utworzymy odpowiedni czek w naszej aplikacji mobilnej, a następnie ustalimy do niego hasło. Gdy to zrobimy to wysyłamy bliskiej nam osobie wygenerowane przez nas hasło, a także numer naszego czeku i ta osoba może wypłacić środki z bankomatu, który obsługuje system BLIK. Poza tym taka osoba ma także możliwość zapłacenia tym czekiem w sklepie stacjonarnym. Dużym plusem tego rodzaju rozwiązania jest to, że możemy skorzystać z takiego przekazu pieniędzy natychmiastowo, a nie musimy czekać aż nastąpi realizacja przelewu.

 

 

 

Udostępnij