Płatności

Porównanie systemów płatności internetowych

mar 19 2017

Jeśli chcesz połączyć swoją stronę www z systemem płatności internetowych i nie wiesz jaki wybrać? No cóż, wiele osób ma ten problem, ponieważ wybranie najlepszej firmy wcale nie jest takie proste. Poniżej znajdziesz krótkie porównanie systemów płatności internetowych. Przeczytaj je koniecznie!
Zacznijmy od tego, że aby porównać oferty należy przede wszystkim je rozumieć oraz posiadać dobre informacje. Niestety, podczas tworzenia porównania pojawiły problemy w postaci: różnej interpretacja terminów w zależności od usługodawcy, przeświadczenia niektórych firm o ich cechach wyróżniających, które w większości przypadków wcale takie nie były, cenników tworzonych „pod klienta”, dostępnych tylko po kontakcie z handlowcami, nieaktualnych stron www usługodawców oraz trudnej nomenklatury.

Warto wspomnieć także o tym, że olbrzymia większość usługodawców płatności online używa konta przejściowego. W związku z tym, oznacza to, że pieniądze, które wpłaci klient lądują na koncie usługodawcy, z którego można następnie zlecać dokonanie przelewów na własne konto. Jednak w zależności od usługodawcy (oraz czasami obrotu miesięcznego) przelewy na własne konto mogą być wykonywane albo w określonym czasie (np. raz w tygodniu) albo w dowolnym momencie. Oczywiście czasami związane są z tym opłaty za przelew lub wymagane minimum wartości przelewu.

Musisz także wiedzieć, że jeśli płatność Klient -> Ty została dokonana przy pomocy e-transferu bankowego to pieniążki mogą znaleźć się na Twoim koncie przejściowym w ciągu od kilku godzin do nawet 3 dni. Niestety, ale spowodowane jest to tym, że niektóre banki nie wykonują przelewów / księgują wpłat w godzinach wieczornych i weekendach.
Trzeba jednak przyznać, że PayPal widnieje jako jedna z możliwości dokonania wpłaty w większości systemów płatności elektronicznych. Musisz jednak wiedzieć, że aby z niego skorzystać należy mieć jednak podpisaną oddzielną umowę bezpośrednio z PayPal. Dlaego jeśli Twój klient skorzysta z tej formy płatności to zastosowany będzie tutaj jej cennik prowizyjny.

Generalnie rzecz ujmując automatyczny e-transfer (nazywany także „pay-by-link”) oznacza, że po zalogowaniu na swoje konto bankowe klient zobaczy uzupełniony formularz przelewu. Dlatego po jego stronie leży więc wyłącznie potwierdzenie płatności. Natomiast pół-automatyczny e-transfer oznacza, że pola w formularzu przelewu nie są wypełnione i klient musi to zrobić ręcznie. Przede wszystkim E-transfer wspomagany działa na zasadzie dodatku do przeglądarki, który automatyzuje wypełnianie pól jak w systemie pay-by-link. Warto wspomnieć także o tym, że płatności przez telefon mogą odbywać się poprzez: SMS Premium, Aplikację do skanowania kodów QR (CodiPay, RockPay), Aplikację wirtualnego portfela (SkyCash, mPay), Aplikację banku (IKO (PKO BP), PeoPay(Pekao S.A.)), Usługę IVR oraz MOTO (obie są opisane poniżej), IVR kontra MOTO.

Udostępnij