Płatności

Ranking płatności online

sty 15 2019

Zakupy w Internecie to wygoda, oszczędność czasu i nieograniczony wybór wśród ofert produktów z całego świata. Nic dziwnego, że wiele ludzi pokochało taki rodzaj zakupów, a wiele naszych rodaków preferuje tylko internetowe wyprzedaże. W związku z takim zapotrzebowaniem, nieustannie rozwija się równie ważna gałąź na rynku usługowo-handlowym – płatności elektroniczne. Obecnie prym wiodą serwisy, które oferują jak największą liczbę możliwości płacenia online z najmniejszymi prowizjami. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym z nich. 

Kryteria oceny

Weźmiemy pod uwagę m. in. opłatę aktywacyjną, sposób zarządzania środkami na koncie w danej bramce płatności, prowizje za przelewy online oraz za płatności kartą, rodzaje obsługiwanych kart, rodzaje płatności mobilnych i kilka innych, dodatkowych opcji. Zapraszamy do naszego rankingu serwisów obsługujących płatności elektroniczne. 

Plusy i minusy korzystania z Dotpaya

Serwis Dotpay to bez wątpienia jeden z największych serwisów tego typu w naszym kraju. Zaczynając od początku: w serwisie Dotpay opłata aktywacyjna wynosi 10 złotych, co nie jest wygórowaną ceną za ilość usług, jakie oferuje. Nie ma natomiast opłat za wpłaty i wypłaty (bez limitu) środków na koncie w ciągu miesiąca. Jeśli chodzi o prowizje, tutaj trzeba wziąć pod uwagę pewne kryteria: jeśli użytkownik nie ma działalności gospodarczej, prowizja za e-przelew wynosi max. 3,9%, natomiast przy prowadzeniu działalności gospodarczej 1,9%. Płatności kartą także są obciążone prowizją 1,9%, co jest standardową stawką na polskim rynku. Dotpay obsługuje najwięcej typów kart płatniczych: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB oraz MasterCard Mobile, co jest dużym ułatwieniem dla użytkowników. Nie ma natomiast porównania z innymi serwisami, jeśli chodzi o ilość usług w płatnościach mobilnych: m. in. mPay, SkyCash, Master Card, Master Pass, Visa Checkout czy Blik. Użytkownicy serwisu Dotpay są bardzo zadowoleni z panelu obsługi i intuicyjności interfejsu. Od jakiegoś czasu Dotpay wprowadził usługę wideodokumentacji. Ciekawa opcja do wypróbowania.

Plusy i minusy korzystania z PayU

Jeśli chodzi o serwis PayU to poleca się go raczej dużym firmom, ponieważ jest drogi w użytkowaniu. Opłata aktywacyjna wynosi 199 złotych, co jest najwyższą stawką na rynku. Mimo wszystko, PayU to uniwersalna platforma płatnicza i korzystają z niej użytkownicy z całego świata. Być może właśnie ta międzynarodowa uniwersalność wpływa na popularność serwisu. Zdecydowanym plusem PayU jest darmowe korzystanie z usługi chargeback, która jest chętnie używana na zachodzie. Zarządzanie swoim kontem z PayU, czyli wpłaty i wypłaty bez limitu w ciągu miesiąca kosztują 0 złotych. Ten serwis obsługuje karty płatnicze jedynie z Visy i Master Card, a jeśli chodzi o płatności mobilne - tylko aplikację mobilną PayU i Blik. Dla niektórych to wystarczające usługi. Wybór zawsze leży po stronie konsumenta.

 

 

 

 

Plusy i minusy korzystania z Bluemedia


Bluemedia to w porównaniu do Dotpaya mały serwis płatności online. Opłata aktywacyjna kosztuje 2 złote (płatne przelewem), a obsługa swojego konta, czyli wpłaty i wypłaty 0 złotych w ciągu miesiąca. Opłata za obsługę chargeback wynosi 10 złotych, a przy korzystaniu z Blika - 25 zł. Prowizje za e-przelewy i transfery to 1,7% (czyli nieco niższe niż u konkurencji). Minus - obsługa jedynie kart Visa i Mastercard. Bluemedia pozwala na korzystanie z aplikacji Bluecash, i jak już wspomnieliśmy z Blika. To dobra opcja dla małych firm.

 

 

 

Udostępnij