Płatności

Ranking płatności online

sty 15 2019

Zakupy w Internecie to wygoda, oszczędność czasu i nieograniczony wybór wśród ofert produktów z całego świata. Nic dziwnego, że wiele ludzi pokochało taki rodzaj zakupów, a wiele naszych rodaków preferuje tylko internetowe wyprzedaże. W związku z takim zapotrzebowaniem, nieustannie rozwija się równie ważna gałąź na rynku usługowo-handlowym – płatności elektroniczne. Obecnie prym wiodą serwisy, które oferują jak największą liczbę możliwości płacenia online z najmniejszymi prowizjami. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym z nich. 

Kryteria oceny

Weźmiemy pod uwagę m. in. opłatę aktywacyjną, sposób zarządzania środkami na koncie w danej bramce płatności, prowizje za przelewy online oraz za płatności kartą, rodzaje obsługiwanych kart, rodzaje płatności mobilnych i kilka innych, dodatkowych opcji. Zapraszamy do naszego rankingu serwisów obsługujących płatności elektroniczne. 

Plusy i minusy korzystania z Dotpaya

Serwis Dotpay to bez wątpienia jeden z największych serwisów tego typu w naszym kraju. Zaczynając od początku: w serwisie Dotpay opłata aktywacyjna wynosi 10 złotych, co nie jest wygórowaną ceną za ilość usług, jakie oferuje. Nie ma natomiast opłat za wpłaty i wypłaty (bez limitu) środków na koncie w ciągu miesiąca. Jeśli chodzi o prowizje, tutaj trzeba wziąć pod uwagę pewne kryteria: jeśli użytkownik nie ma działalności gospodarczej, prowizja za e-przelew wynosi max. 3,9%, natomiast przy prowadzeniu działalności gospodarczej 1,9%. Płatności kartą także są obciążone prowizją 1,9%, co jest standardową stawką na polskim rynku. Dotpay obsługuje najwięcej typów kart płatniczych: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB oraz MasterCard Mobile, co jest dużym ułatwieniem dla użytkowników. Nie ma natomiast porównania z innymi serwisami, jeśli chodzi o ilość usług w płatnościach mobilnych: m. in. mPay, SkyCash, Master Card, Master Pass, Visa Checkout czy Blik. Użytkownicy serwisu Dotpay są bardzo zadowoleni z panelu obsługi i intuicyjności interfejsu. Od jakiegoś czasu Dotpay wprowadził usługę wideodokumentacji. Ciekawa opcja do wypróbowania.

Plusy i minusy korzystania z PayU

Jeśli chodzi o serwis PayU, to poleca się go raczej dużym firmom, ponieważ jest drogi w użytkowaniu. Opłata aktywacyjna wynosi 199 złotych, co jest najwyższą stawką na rynku. Mimo wszystko, PayU to uniwersalna platforma płatnicza i korzystają z niej użytkownicy z całego świata. Być może właśnie ta międzynarodowa uniwersalność wpływa na popularność serwisu. Zdecydowanym plusem PayU jest darmowe korzystanie z usługi chargeback, która jest chętnie używana na zachodzie. Zarządzanie swoim kontem z PayU, czyli wpłaty i wypłaty bez limitu w ciągu miesiąca kosztują 0 złotych. Ten serwis obsługuje karty płatnicze jedynie z Visy i Master Card, a jeśli chodzi o płatności mobilne - tylko aplikację mobilną PayU i Blik. Dla niektórych to wystarczające usługi. Wybór zawsze leży po stronie konsumenta.

Plusy i minusy korzystania z FONDA

FONDA to nowoczesna, ujednolicona platforma płatności online, która posiada wachlarz metod płatności. Przedsiębiorcy i sklepy, którzy już w nią zainwestowali, nie kryją zadowolenia. Czym dostawca wyróżnia się na rynku? Akceptacja kart debetowych i kredytowych czy możliwość szybkich przelewów nie jest czymś zaskakującym. FONDA oferuje coś więcej - możliwość przeprowadzania transakcji z ponad 200 międzynarodowych banków, do których oczywiście zaliczają się największe polskie banki. Autoryzacji płatności można dokonać w aż 130 walutach w dowolnym kraju! Jest to więc raj dla każdego, kto pragnie ze swoimi produktami dotrzeć na rynek zagraniczny. Do zalet tej metody można zaliczyć także możliwość łatwego i szybkiego wdrożenia jej na stronie. Wysokie umiejętności programistyczne bynajmniej nie są tu potrzebne. Dostawca posiada wtyczki do ponad 20 modułów CMS. Ograniczenia, jakie zawiera to potrzeba posiadania serwera do instalacji owego CMS, gdy nie posiadamy żadnego oraz konieczność podjęcia dodatkowych działań, gdy ewentualnie chcemy posiadać niekonwencjonalną opcję. Nie są to jednak, jak widać, trudności nie do pokonania. To świetne rozwiązania dla właścicieli witryn i aplikacji mobilnych. 

Plusy i minusy korzystania z Bluemedia

Bluemedia to w porównaniu do Dotpaya mały serwis płatności online. Opłata aktywacyjna kosztuje 2 złote (płatne przelewem), a obsługa swojego konta, czyli wpłaty i wypłaty 0 złotych w ciągu miesiąca. Opłata za obsługę chargeback wynosi 10 złotych, a przy korzystaniu z Blika - 25 zł. Prowizje za e-przelewy i transfery to 1,7% (czyli nieco niższe niż u konkurencji). Minus - obsługa jedynie kart Visa i Mastercard. Bluemedia pozwala na korzystanie z aplikacji Bluecash, i jak już wspomnieliśmy z Blika. To dobra opcja dla małych firm.

 

 

 

Udostępnij