Płatności

Czym jest web billing?

cze 19 2020

Web Billing to nowoczesna usługa, która płatności za zakupione towary przenosi w XXI wiek. Czasy, kiedy za towary nabywane w sieci musieliśmy płacić wypełniając odpowiedni blankiet w banku czy na poczcie odchodzą powoli w przeszłość. Pojawiają się za to usługi, które umożliwiają dokonanie płatności za pomocą nowoczesnych smartfonów w środowisku zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego Internetu.

Za tego rodzaju transakcjami przemawia przede wszystkim szybkość ich dokonywania. Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund. Jest przy tym w pełni bezpieczna i dyskretna. Wartość takich płatności nie musi być wcześniej zdefiniowana. To odróżnia Web Billing od popularnych usług SMS Premium Rate. Korzystając z usługi możemy sami określić wysokość kwoty, którą zostanie obciążony nasz rachunek. Co istotne, z tego typu usług mogą korzystać zarówno klienci opłacający abonament, jak i korzystający z usług przedpłaconych prepaid. Kwota, którą przelewamy jest dodawana do rachunku albo odejmowana z karty prepaid. Możliwość samodzielnego zdefiniowania kwoty, wydaje się największą zaletą tego rodzaju płatności internetowych.

Web Billing to bardzo nowatorska metoda płatności. W chwili obecnej mogą z niej korzystać klienci firmy Dotpay, która we współpracy z T-mobile zdecydowała się wprowadzić do swojej oferty tę bardzo prostą i czytelną dla użytkownika usługę. Klient serwisu jest niemal intuicyjnie prowadzony przez wszystkie etapy procesu płatności. Nie ma tu żadnych nieprzewidzianych sytuacji, zaskakujących komunikatów ze strony systemu czy wątpliwości. Klient ma jedno zadanie. Korzystając z danego serwisu musi podać swój numer telefonu. W odpowiedzi otrzymuje wiadomość tekstową zawierającą numer PIN. Będzie on służył do potwierdzenia transakcji. Po zatwierdzeniu żądana kwota obciąża rachunek telefoniczny lub kartę prepaid.

Web Billing fantastycznie sprawdza się w przypadku serwisów oferujących dostęp do określonych treści, które wymagają pewnej elastyczności, jeżeli chodzi o kwotę płatności. Można w ten sposób regulować należności za usługi transmisji danych oraz dokonywać zapłaty za towary i usługi w sklepach internetowych. Web Billing może doskonale uzupełniać powszechnie już stosowane SMS-y Premium

Udostępnij