Zakupy online

Dlaczego kupujemy w sieci? Bo lubimy wygodę

maj 17 2016

W Internecie istnieje ponad 100 000 sklepów, mnóstwo portali ogłoszeniowych oraz aukcyjnych. Polska branża e-commerce rozwija się szybciej, niż kiedykolwiek. Możemy robić zakupy online, płacić błyskawicznie lub odroczeniowo. Możemy zamawiać zakupy prosto pod drzwi i nie potrzebujemy do tego celu komputera, a zwykłego, prostego smartfona. Dlaczego Polacy kupują w sieci? Ponieważ lubią wygodę, niskie ceny, a ponadto są świadomi, że zakupy online są bardzo bezpieczne.

Polacy ufają sklepom internetowym

Sklepy, które biorą udział w programach typu "Rzetelna Firma" i gwarantują szyfrowanie danych (SSL) są świetnie odbierane przez Internautów, którzy widząc te wszystkie certyfikaty i zabezpieczenia nie mają obaw przed zakupami. Patrząc na wiek kupujących możemy stwierdzić, że nie ma jednej, dominującej kategorii wiekowej. Wiemy za to, że młodzi wydają na zakupy mniej, niż osoby w wieku 35-45 lat. Wiemy też, że wbrew pozorom to seniorzy częściej przeglądają sklepy od nastolatków.

Ile wydajemy na e-zakupy?

Z magazynu Mshopper (sierpień 2015) wynika, że na ostatni zakup internetowy wydaliśmy 150 złotych. Rok wcześniej było to o 50 złotych mniej. W roku bieżącym spodziewa się, że mediana wydatków za ostatni zakup powinna przekroczyć 200 złotych. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że Polska gospodarka e-commerce jest bardzo stabilna, a na dodatek wspierają ją operatorzy szybkich przelewów online, którzy odpowiadają za błyskawiczne transfery pieniężne.

Kupujemy dziś dużo, a będziemy kupować jeszcze więcej. Sklepy internetowe wkrótce przebiją popularnością stacjonarne, ponieważ Polacy lubią wygodę i jeśli mogą z niej korzystać - korzystają.

A Wy? Jak często kupujecie w sieci i dlaczego to robicie? Piszcie pod tematem!

 

Udostępnij