Zakupy online

Smart Shopping - jak kupować w Internecie?

mar 8 2017

Święta coraz bliżej, a to dla wielu czas intensywnego zdobywania prezentów. Prawda jest taka, że zakupy w Internecie robi każdy z nas, ale czy mądrze? No cóż, warto zdać sobie sprawę, że wybrane produkty, można kupić znacznie taniej – czasem wystarczy wykonać kilka dodatkowych działań lub poczekać na odpowiedni moment. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący smart shoppingu, przeczytaj go koniecznie!

Kody rabatowe na topie 

Internetowy Smart Shopper – to osoba, która dokładnie wie gdzie i kiedy przycisnąć „kup teraz”. Dodatkowo nieobce są jej pojęcia takie jak „kupony”, „kody rabatowe”, a dni tygodnia dzieli na „Black Friday” i „Cyber Monday”. Okazuje się, że z danych ostatniego raportu platformy kodyrabatowe.pl. wynika, że w ciągu ostatniego roku co piąty polski internauta kupujący online skorzystał z kodu rabatowego. Pytanie jednak czy to dużo czy mało? No cóż, dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzi idea kodów rabatowych, wciąż 70 procent wszystkich wykorzystanych kuponów to papierowe dodatki do gazet. Poza tym być może natknęliście się na artykuły o Amerykanach, którzy w oparciu o papierowe kupony, zaopatrują całe rodziny, nie wydając przy tym ani centa. Jednak nad Wisłą nigdy właściwie taki sposób robienia zakupów nie był popularny, a znacznie częstszą formą robienia zakupów, również wśród tradycyjnych detalistów, są kody dostępne w aplikacjach mobilnych czy na stronach internetowych.

Kupuj z głową

Przede wszystkim pierwszą zasadą mądrych zakupów jest nie uleganie emocjom, czyli unikanie tzw. zakupów impulsywnych. Pojawia się więc pytanie kiedy więc można troszkę zaszaleć? Na pewno na rabaty możemy liczyć z okazji ważnych polskich Świąt – Święta Niepodległości, czy Dnia Matki. Poza tym tradycyjnie w przypadku sklepów odzieżowych promocje internetowe znajdziemy w tym samym czasie, co w sklepach stacjonarnych, czyli pod koniec sezonu letniego i zimowego. Jednak coraz częściej świętujemy też globalnie, tego samego dnia co Amerykanie (na przykład w Czarny Piątek). Poza tym znaną akcją jest też Dzień Darmowej Dostawy – akcja organizowana zawsze na początku grudnia, w której uczestniczy blisko 2000 sklepów internetowych. Pamiętaj o tym, że dzień darmowej dostawy to także czas, w którym sklepy ogłaszają dodatkowo własne promocje cenowe, które zachęcić mają do zakupów. W związku z tym początek grudnia to dobry termin, aby paczki zdążyły przyjść jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Bardzo często jest tak, że oszczędności na cenie danego produktu niwelowane są przez zbyt drogie koszty przesyłki. Myślimy więc nad tym jak możemy temu zapobiec? Na pewno dobrym pomysłem jest kupowanie większej ilości, ale rzadziej. Dodatkowo warto też zapoznać się z kodami rabatowymi, które mogą zredukować koszty dostawy do zera. Można też zamawiać wspólnie ze znajomymi, tak aby współdzielić koszty transportu.

Udostępnij