Płatności

Web Billing

cze 10 2020

Wraz z rozwojem współczesnej technologii, również metody płatności przeszły ogromną metamorfozę od czasu zwykłej wymiany gotówkowej. Z tej racji, że telefony komórkowe stały się nieodłączną częścią naszego życia, nic dziwnego, że opracowano takie formy płatności, które można wykonać za pomocą zwykłego smartfona. Dzisiaj omawiamy nowoczesną usługę Web Billing, która pozwala na szybkie i bezpieczne zakupy w sieci.

Ta innowacyjna forma płatności pozwala na płacenie za usługi i towary przy użyciu telefonu komórkowego. Wszystko odbywa się przy użyciu Internetu – stacjonarnego bądź mobilnego. Za pomocą Web Billing będziesz mógł zapłacić za towary i usługi w e-sklepie, za usługi transmisji danych oraz za rezerwacje i zakup biletów do kina lub teatru. Co więcej, za pomocą tego rozwiązania uzyskasz dostęp do określonej, płatnej zawartości na stronie www lub do płatnych kanałów telewizyjnych. A jak to wygląda w praktyce?

Przebieg płatności

Sama transakcja dokonana za pomocą Web Billing trwa zaledwie kilka sekund. Szybkość płatności łączy się z jej wysokim bezpieczeństwem i wyjątkową wygodą. Jest on również niezmiernie prosty, ponieważ użytkownik jest prowadzony przez cały proces realizacji transakcji. Przy dokonywaniu płatności na wybranej stronie internetowej, klient jest proszony o podanie swojego numeru telefonu. Następnie otrzymuje SMS-a z PINEM, za pomocą którego musi zatwierdzić daną płatność. Wydana kwota będzie umieszczona na rachunku telefonicznym bądź odpowiednio pomniejszy saldo karty prepaid. I to wszystko, cały proces zapłaty. Prawda, że szybko? Jest to więc idealny sposób e-płatności dla tych, którzy cenią sobie swój czas i chcą uporać się z zakupem jak najszybciej. Jest to również łatwa metoda pozyskiwania szybkiego dostępu do pewnych treści w sieci. Późnym wieczorem masz ochotę obejrzeć jakiś dobry film? Możesz wypożyczyć go online w każdej chwili! Wystarczy wysłać SMS-a i już po kilkunastu sekundach możesz cieszyć się miłym seansem.

Kwestie bezpieczeństwa

Web Billing jest nie tylko ekspresową formą płatności mobilnej, ale również bardzo bezpieczną. Warto podkreślić, że w opozycji do usług SMS Premium Rate, płatność nie podlega wcześniejszemu zdefiniowaniu. Oznacza to, że przy dokonywaniu zapłaty, to klient definiuje kwotę, jaką zostanie on obciążony. Ta możliwość określenia należnej kwoty jest ogromną zaletą tej formy płatności. Niezwykle istotne jest to, że proces ten nie skrywa żadnych ukrytych kruczków, wszystko jest jasne i przejrzyste. Obecnie, to użytkownicy Dotpay mogą korzystać z tej innowacyjnej metody. Serwis nawiązał współpracę z T-Mobile i jako pierwsza firma na polskim rynku e-płatności zaoferowała taką formę realizowania płatności.

 

 

 

 

Udostępnij