Bezpieczne płatności w sieci

Czy bramki płatnicze są bezpieczne?

mar 17 2018

Wielu sprzedawców i konsumentów, którzy nie korzystają z bramek płatniczych, ma zapewne wiele wątpliwości dotyczących ich bezpieczeństwa. W rzeczywistości, bramki płatnicze są bardzo bezpieczne, gdy są prawidłowo skonfigurowane i zarządzane. Ważne jednak, aby zrozumieć, jak działają te nowoczesne systemy płatnicze. Bramki są używane przez większość witryn e-commerce, zarówno dużych, jak i małych. 

Co to są bramki płatnicze?

Bramka płatności funkcjonuje, jako pośrednik pomiędzy witryną e-commerce, a jej klientami. Bramki ułatwiają komunikację między różnymi stronami transakcji, a co równie ważne, zapewniają ich szyfrowanie. Wysokiej jakości bramka płatnicza będzie korzystać z szyfrowania SSL 128-bitowego. Jest ono wykorzystywane zarówno do szyfrowania, jak i odszyfrowywania informacji o karcie kredytowej. Bez szyfrowania oferowanego przez bramki płatnicze, wszystkie przekazane informacje dotyczące transakcji mogłyby się łatwo dostać w ręce oszustów internetowych. 

Zalety bramek płatniczych

Ogromną zaletą bramek płatniczych jest to, że są one dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bramki płatności przyczyniają się do tego, że witryny e-commerce, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych sklepów, są w każdym momencie dostępne dla użytkowników. W stacjonarnych sklepach musimy czekać z zakupami na odpowiednie godziny otwarcia. W sklepach online nie jest to konieczne. Bramki płatności wiążą się także z mniejszą liczbą formalności i są wyposażone w automatyczne raporty, które dostarczają aktualizacji stanu płatności wraz z historią wszystkich transakcji. Jest to w związku z tym bardziej wydajna i sprawniejsza metoda rozliczania płatności. Dzięki bramkom konta internetowe są znacznie wygodniejsze w zarządzaniu.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa oferowane przez bramki płatnicze

Środki bezpieczeństwa oferowane przez bramki płatnicze nie kończą się na szyfrowaniu. Inną, ważną funkcją zabezpieczającą są podpisy cyfrowe. Podpisy cyfrowe to narzędzia, które mają na celu ochronę witryn e-commerce przed hakerami. Nawet, jeśli hakerowi uda się zdobyć identyfikator, nie będzie mógł tego w żaden sposób wykorzystać. Kolejnym potężnym narzędziem, którego używają bramki płatnicze do ochrony transakcji kartą kredytową, są dynamiczne adresy IP.

Dynamiczne adresy IP zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ system ocenia i potwierdza, że użyty adres IP był wykorzystywany w poprzednich transakcjach, które zakończyły się powodzeniem. Jeśli adres IP jest inny, transakcja zostanie odrzucona. Bramki płatności są kluczowym elementem transakcji kartami kredytowymi online. Niemożliwe byłoby bez nich funkcjonowanie branży e-commerce. Zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa sprzedawcom i klientom, którzy chcą dokonywać płatności przez Internet.

 

 

 

Udostępnij