E-biznes

Dotpay - konkretne usługi dla konkretnych przedsiębiorców

wrz 10 2018

Dotpay, spółka będąca częścią portfela MCI EuroVentures, czyli giganta e-Commerce. Chociaż pisano o nich sporo, chociaż dzięki nieprzerwanej i rozszerzającej się działalności od 2001 wiadomo na ten temat całkiem sporo, warto przyjrzeć się kilku konkretnym kwestiom. Temat Dotpay jest wszak szeroki, w działalności spółki można znaleźć swojego idealnego pośrednika płatności na stronę, ale również rozpocząć współpracę, czy cieszyć się ulubionymi metodami płatności na własną rękę.

Zastanawiasz się, jak Twoi klienci zapłacą za usługę bądź produkt?

To już nie musisz. Dotpay jako firma działa na rynku właśnie jako pośrednik takich transakcji. To, że w dzisiejszych czasach płatność odbywać się może szybko i na różne sposoby nie musi być chyba nikomu tłumaczona. Klienci są wymagający. Korzystają z szeregu udogodnień by w kupowaniu przez Internet od decyzji, do posiadania stracić tyle czasu co na podejście do kasy w stacjonarnym sklepie. Często nie wyobrażają sobie konieczności wykonywania tradycyjnego przelewu, czy braku możliwości skorzystania z ulubionego programu. Dotpay posiada bardzo szeroką ofertę możliwości, łącznie ze skrupulatną obsługą klasycznych przelewów i przelewów odroczonych, o których później. Warto przejrzeć ofertę dostępną na ich oficjalnej witrynie internetowej. Zwłaszcza, że sam proces implementacji jest uproszczony tak, aby każdy mógł z niego skorzystać.

Istniejesz w sieci i chcesz mieć z tego korzyść?

Dotpay oferuje wstąpienie do swojego programu partnerskiemu każdemu, kto może w wymierny sposób promować ich rozwiązania. Posiadasz branżową stronę internetową? Może prowadzisz blog, niekoniecznie tematyczny, a rzesza Twoich czytelników czeka na kolejną trafną sugestię? Tworzysz strony internetowe sklepom i chcesz zarobić dodatkowe pieniądze na implementacji płatności Dotpay jako usłudze? Przyjrzy się programowi partnerskiemu Dotpay. Dzięki podpisywaniu indywidualnej umowy, taka współpraca jest bezpieczna i rodzi wiele możliwości. Sama firma deklaruje otwartość na każdy dobry pomysł jaki zostanie zaproponowany. Innymi słowy zainteresowani programem partnerskim nie są ograniczeni jednym sposobem, na który zdecydowała się firma. Pamiętam programy partnerskie każące kopiować linki, na podstawie których zliczano lub weryfikowano wejścia. Świetny sposób, by stracić wiarygodność w oczach czytelników blogera, który na końcu artykułu będzie spamować szeregiem linków z programów partnerskich.

Bezpiecznie z pieniędzmi…

Wiele osób z którymi rozmawiam o płatnościach internetowych lub aplikacjach mobilnych nie korzysta z nich ze względu na obawę przed niepożądaną utratą środków. Wiele słyszy się o wirusach, wymuszeniach i wyłudzeniach przez Internet. Oczywiście wszelka ostrożność i programy antywirusowe, które mogą w tym pomóc są wskazane. Jednakże jeśli pośrednik czy bank nie zadbają o bezpieczeństwo swoich klientów, to niewiele da się z tym zrobić.

Dotpay staje na wysokości zadania. Poza korzystaniem z systemów szyfrujących, co jest normą i obowiązkiem, stosuje również wiele ułatwień dla klienta. Kwota jest zawsze weryfikowana, płatności są potwierdzane dla obu stron, a prowizja nie jest pobierana od płacącego, chyba że korzysta on ze szczególnych przypadków płatności. Wtedy jest o tym oczywiście informowany. Dobra robota!

…bezpiecznie z danymi 

O tym, jak cenne są obecnie dane osobowe niech świadczy konieczność wprowadzenia ustawy RODO. W dobie monitoringu i zbierania danych o klientach, coraz więcej osób jest świadoma przepływu swoich danych osobowych w systemach informacyjnych usługodawców, sklepów i witryn internetowych. 

Jako sprzedawca korzystający z Dotpay, informacje są przetwarzane w celu nawiązania współpracy i są konieczne z punktu widzenia prawa. Natomiast istnieje gwarancja ich bezpieczeństwa w spółce.

Jako kupujący posługujemy się danymi niezbędnymi. Nie są one zbierane. W systemie identyfikuje nas numer zamówienia i odpowiadający mu numer transakcji. Ponownie można czuć się bezpiecznie.

Strefa wsparcia

Nie wszystko jest oczywiste i chociaż spółka dosłownie staje na głowie by wszystko była jasno, wygodnie i przejrzyście, to pozostają zawsze pytania i niejasności. Indywidualne podejście do klientów to wielka zaleta, na którą pozwala sobie Dotpay. Nie ma tu mowy o odległych biurach obsługi klienta, gdzie zostaniemy obsłużeni w obcym języku. Pomimo wielkości firmy, Dotpay jest do dyspozycji swoich klientów.

 

 

 

 

Udostępnij