Płatności

Z tabletem przy kawie: Płatności mobilne dotyczą już wszystkich banków

cze 12 2016

Od kilku lat trwa era urządzeń mobilnych. Są to smartfony, tablety, netbooki, ultrabooki i inne. Dzięki tym urządzeniom możemy przeglądać sieć, robić zakupy i płacić za nie online. Do niedawna operatorzy szybkich płatności online mieli problemy z liczbą kanałów, ponieważ nie obsługiwali wszystkich banków. Dzisiaj największy Polski operator - marka Dotpay posiada ponad 140 kanałów płatności, co oznacza mniej więcej liczbę banków, które funkcjonują na terenie Polski i wielu krajach UE.

Z tabletem przy kawie

Od 2015 roku Dotpay oferuje ponad 140 kanałów płatności, w tym także wszystkie banki spółdzielcze. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że każdy posiadacz rachunku internetowego może za pośrednictwem Dotpay realizować płatności za zakupy, a pieniądze dotrą na konto odbiorcy po kilku chwilach od zdefiniowania przelewu.

Jako, że blisko 60% czasu spędzamy na czynnościach okołozakupowych (tj. przeglądanie sklepów internetowych, platform e-commerce, porównywarek cenowych, aukcji itd.), często decydujemy się na konkretny produkt. Dzisiaj możemy za niego zapłacić tabletem, ponieważ niemal 90% sklepów implementuje bramki płatności - oczywiście, jeśli współpracują one z największymi operatorami.

Co będzie dalej?

Dziś możemy już płacić 4 calowymi smartfonami. Sami jesteśmy ciekawi, jak ta branża zmieni się w przyszłości. Czy nastanie era płatności w chmurze lub za pośrednictwem smart-watchów? Jeśli macie swoje zdanie na ten temat i chcecie się nim podzielić - zapraszamy do udzielania się pod tym tematem.

 

 

Udostępnij