BLIK

Zalety Polskiego Standardu Płatności BLIK

gru 13 2017

Płatności mobilne w naszym kraju wciąż jeszcze raczkują. Jednak cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Rośnie, więc zapotrzebowanie na rozwiązania, które pozwalają szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić za pomocą urządzeń mobilnych, głównie smartfonów. Polskie banki szybko dostrzegły, że działanie w pojedynkę wcale nie przyniesie im korzyści. Postanowiły, więc stworzyć jeden, wspólny system płatności. Tak powstał BLIK, pierwszy tego typu projekt na polskim rynku e-commerce.

Czym jest BLIK?

Za pomocą systemu BLIK zrealizujemy transakcje w sklepach stacjonarnych, na stacjach paliw, w punktach usługowych oraz w sieci płacąc za towary i usługi. BLIK umożliwia również wypłatę gotówki z bankomatu oraz transfer pieniędzy między dwoma posiadaczami telefonów. Co istotne, BLIK nie wymaga zawansowanych, supernowoczesnych urządzeń. Musimy posiadać zwykłego smartfona, a zainstalowana na nim aplikacja mobilna naszego banku pozwoli korzystać z wielu funkcjonalności BLIK-a. W przypadku płatności zbliżeniowych dokonywanych za pomocą smartfona konieczne jest posiadanie modułu NFC. Chcąc płacić BLIK-iem nie musimy się o to martwić. Żadne dodatkowe aplikacje nie są potrzebne.

Dlaczego warto aktywować BLIK?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy BLIK jest w stanie wyprzeć szybkie płatności internetowe albo płatności kartą w sieci. Jedno jest pewne. System wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów mobilnych, a tych jest coraz więcej. Z pewnością warto zainstalować BLIK-a w aplikacji mobilnej, aby ułatwić sobie życie w pewnych sytuacjach. Czasami zdarza nam się zostawić w domu portfel. Niejednokrotnie nie chcemy nosić przy sobie dużej ilości gotówki czy kart płatniczych. Telefon z reguły zawsze mamy przy sobie, więc aplikacja może nas uratować. Daje, bowiem dostęp do gotówki.

Koszty związane z korzystaniem z BLIK-a

Większość banków oferujących te funkcjonalność pobiera prowizje za wypłatę gotówki z bankomatu. Jej wysokość zależy od konkretnego banku. Zanim, więc skorzystamy z usługi, powinniśmy zajrzeć do cennika. Natomiast płatności za pomocą systemu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Płacąc za towar czy usługę, możemy spodziewać się, że z naszego konta pobrana zostanie wyłącznie kwota obejmująca cenę towaru plus ewentualne koszty wysyłki, w przypadku zakupów internetowych.

Udostępnij