E-biznes

Dotpay - nowoczesne usługi dla Twojego biznesu

gru 9 2018

Polacy coraz bardziej cenią sobie rozwiązania usprawniające proces dokonywania płatności. Dotyczy to przede wszystkim płatności realizowanych w sieci. Sklepy internetowe i inne platformy sprzedaży online cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym, że ciągle wzrasta ilość wykonywanych transakcji płatniczych, operatorzy udostępniają coraz więcej rozwiązań i usług usprawniających ich realizowanie. Niekwestionowanym liderem tej branży jest firma Dotpay. Z jakich usług można skorzystać dzięki Dotpay?

Dotpay umożliwia właścicielom sklepów internetowych przeprowadzenie integracji platformy z systemem bankowym. Takie rozwiązanie pozwala w znaczny sposób ułatwić klientom dokonywanie płatności, ponieważ korzystają ze znanego im środowiska własnej bankowości elektronicznej. W momencie zalogowania do znanego już systemu, klient nabiera większej pewności siebie i w łatwiejszy sposób dokonuje operacji płatniczej. Jak to działa? Po wybraniu odpowiedniej metody płatności na stronie sklepu, kupujący jest automatycznie przekierowywany do panelu logowania systemu bankowego. Loguje się do niego w tradycyjny sposób, używając zwykłego loginu i hasła. Po zalogowaniu kupującemu ukazuje się gotowy formularz przelewu. Kupujący nie musi nic wypełniać samodzielnie, ponieważ cały proces odbywa się automatycznie. To bardzo wygodny sposób płatności, a przy okazji świetny sposób na wyeliminowanie zbędnych formalności. Klient musi jedynie potwierdzić realizację płatności. Niekiedy potrzebna jest również autoryzacja przelewu (np. w przypadku większych kwot). Autoryzacji dokonuje się za pomocą tokena lub hasła SMS.

Dotpay jest ulubionym rozwiązaniem osób wykonujących płatności mobilne. Coraz więcej z nas preferuje szybkie i wygodne płatności dokonywane za pośrednictwem smartfona. Oferta usług realizowanych przez Dotpay jest w tym zakresie naprawdę imponująca. Doskonałe rozwiązania skierowane dla klientów mobilnych cieszą się coraz większym uznaniem ze względu na pełne bezpieczeństwo wykonywanych operacji płatniczych. Wśród rozwiązań dedykowanych klientom płatności mobilnych wymienić można na przykład płatności BLIK, mPay czy Płacę z IKO. 

Ciekawą usługą jest rozwiązanie zwane one click payments, czyli tak zwane płatności jednym kliknięciem. Funkcjonalność umożliwia kupującemu zrealizowanie płatności za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności podawania pełnych danych karty. Usługa stosowana jest przez sklepy internetowe, chcące zagwarantować swoim klientom maksymalną prostotę płacenia za zakupy. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, klient musi potwierdzić zgodę na zapisanie jego danych w systemie Dotpay po otrzymaniu od sprzedającego odpowiednich parametrów w trakcie pierwszego zamówienia. Parametry wysyłane są w zleceniu płatności. Po wyrażeniu zgody na zapisanie danych, każda kolejna transakcja dokonywana w sklepie może być realizowana jednym kliknięciem.

Wśród usług realizowanych przez Dotpay wymienić można również płatności cykliczne, geolokalizację płatności, transakcje w technologii IVR, płatności walutowe czy portfel elektroniczny Visa Checkout. Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z rozwiązań proponowanych przez Dotpay. Usługi cieszą się coraz większym uznaniem przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo realizowania wszelkich transakcji płatniczych, potwierdzone certyfikatami otrzymanymi przez firmę. Należą do nich między innymi Thawte Web Server Certificate (Extended Validation) oraz PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) Level 1.

 

Udostępnij