Płatności

Płatności sms biznesie online. Nie ma czego się bać!

gru 10 2017

Zarówno światowy, jak i polski rynek otwiera się na płatności mobilne. Nasi klienci są coraz bardziej zainteresowani możliwością płacenia za treści lub usługi za pomocą smartfona czy tabletu. Mobilne aplikacje bankowe są wykorzystywane zarówno do dokonywania płatności, jak i przelewów. Jednak istnieje pewna nisza, a której królują płatności sms-owe. To mikropłatności, czyli opłaty, które z reguły wynoszą od kilku do kilkunastu złotych.

Czym jest SMS Premium?

SMS Premium to nic innego, jak krótka wiadomość tekstowa, za którą zapłacimy więcej, niż za zwykłego sms-a. Można w ten sposób regulować niewielkie płatności za pomocą swojego telefonu komórkowego. Opcja ta jest niezwykle wygodna, bo nie musimy logować się do bankowości elektronicznej swojego banku. Wysyłamy wiadomość tekstową o podwyższonej płatności na wskazany numer telefonu, a w zamian otrzymujemy kod, który po wpisaniu w odpowiednim miejscu, odblokowuje nam dostęp do usługi czy wybranych treści. Kiedy de facto płacimy za usługę? Regulując rachunek za telefon. Ewentualnie kwota pobierana jest z naszej karty. Z tytułu SMS-ów Premium organizator usługi, zarabia prowizję. Większości z nas sms-y tego typu kojarzyć się mogą z telewizyjnymi konkursami. Jednak zyskują one coraz większe uznanie właścicieli biznesów online. To np. świetny sposób na pobieranie opłaty za gry, aplikacje oraz dostęp do filmów czy muzyki. 

Jakie możliwości dają nam SMS-y Premium?

Popularność SMS-ów Premium wynika przede wszystkim z ogromnej prostoty tego rozwiązania. Transakcje dokonywane w ten sposób są niezwykle komfortowe i szybkie. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do wysyłania sms-ów, że jeden więcej nie robi nam dużej różnicy. Nie wymaga to od nas właściwie żadnego wysiłku. Możemy bardzo szybko uzyskać dostęp do usługi lub tresci, które nas interesują. Przelewy bankowe, a nawet szybkie płatności online, wymagają jednak znacznie więcej czasu.

 

Możliwości wiadomości tekstowych, jeżeli chodzi o dokonywanie mikropłatności są naprawdę duże. Ten ogromny potencjał wciąż nie jest jeszcze do końca wykorzystany. Około 40 % użytkowników telefonów komórkowych deklaruje, że z płatności sms-owych korzysta zazwyczaj wspierając różnego rodzaju akcje charytatywne. Jednak nami sms-y o podwyższonej opłacie otwierają przed właścicielami biznesów internetowych wielkie pole do działania. Ofertę SMS Premium warto kierować do ludzi młodych, którzy są bardziej skłonni do dokonywania płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płacili w ten sposób za gry, e-booki, pliki muzyczne, filmy, dostęp do e-czasopism czy treści o charakterze edukacyjnym. 

Udostępnij