Płatności

One click – szybciej nie będzie!

mar 25 2019

One click to jedna z usług oferowanych przez popularnego dostawcę usług internetowych – firmę Dotpay. Pozostaje ona w zgodzie z aktualnymi trendami, by maksymalnie skracać ścieżkę płatności. Rzeczywiście, krócej się nie da! Za pomocą opcji one click klient sklepu internetowego jest w stanie dokonać zakupów dosłownie jednym kliknięciem. Nie musi podawać danych karty płatniczej podczas kolejnych płatności dokonywanych wraz z serwisem Dotpay. Jedynie pierwsza wizyta na stronie sklepu wymaga podania określonych informacji. Potem wszystko odbywa się automatycznie. Rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, co w przypadku ceniących wygodę e-klientów jest bardzo ważne. Jednym z najważniejszych atutów płatności typu one click jest szybkość transakcji. Cały proces płatności ogranicza się tu do jednej czynności – zatwierdzenia przez klienta transakcji. 

Płatności one click szansą na zwiększenie konkurencyjności sklepu online

Konkurencja na rynku e-commerce jest niemała. Sukces odnoszą Ci, którzy wychodzą na wprost oczekiwaniom klientów i wyróżniają się spośród konkurencji. Trzeba przyznać, że sprostanie wymaganiom współczesnych e-klientów nie jest łatwe. Transparentne, szybkie i komfortowe płatności to z pewnością właściwy kierunek. Klienci dokonujący zakupów internetowych doceniają sklepy, które poza szerokim asortymentem i atrakcyjnymi cenami oferują im nowoczesne formy płatności. One click payments z pewnością do nich należą. 

Jak w praktyce płaci się jednym kliknięciem? 

Kluczowym momentem jest pierwsza płatność dokonywana w sklepie. Te zakupy są trochę dłuższe, bo musimy podać dane kart, którymi chcemy potem płacić oraz wyrazić zgodę na ich zapisanie w systemie Dotpay. Liczba kart jest dowolna. Nie ma znaczenia również, kto jest wystawcą karty. Mamy gwarancję, że wszelkie poufne informacje będą przechowywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Firma Dotpay posiada szereg zabezpieczeń transakcji, a wśród nich certyfikat PCI DSS dotyczący bezpieczeństwa płatności kartą. Wszystkie kolejne zakupy dokonywane w danym sklepie zrobimy przy pomocy jednego kliknięcia. Wystarczy naciśnięcie przycisku „Kupuję”. O krótszą ścieżkę płatności na ten moment trudno. 

Rozszerzenie możliwości usługi one click

Firma Dotpay daje również możliwość dodatkowej integracji, która pozwala na wprowadzenie danych karty po stronie sklepu. W tym przypadku sprzedawca musi jednak przejść dodatkowe certyfikacje, co może nie być łatwe, bo standardy bezpieczeństwa są naprawdę wysokie, a zasady rygorystyczne. O to rozwiązanie może pokusić się wyłącznie sklep posiadający certyfikat PCI DSS. 

Zalety oferowania płatności one click

Popatrzmy na płatności one click z punktu widzenia sprzedawców. Dzięki tego typu płatnościom sklep zwiększa swoją bazę stałych klientów. Chętniej wracają oni do sklepu, który oferuje im udogodnienia w postaci płatności jednym kliknięciem i z reguły dodają go do swoich „ulubionych”. Prosty i szybki proces płatności to również mniejsze ryzyko porzuconych koszyków z zakupami. Nagminny problem sprzedawców internetowych może zostać w ten sposób skutecznie rozwiązany.

 

 

 

Udostępnij