Pytania i odpowiedzi

Oferta partnerska Dotpay - dlaczego warto?

gru 21 2018

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują tak zwane programy partnerskie. To nowoczesna i bardzo praktyczna metoda na zarabianie pieniędzy w sieci. Jest idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się sprzedawaniem produktów i usług z wykorzystaniem najpopularniejszych obecnie metod płatności. Czym tak naprawdę są programy partnerskie i z których z nich warto skorzystać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Program partnerski polega na nawiązaniu współpracy pomiędzy partnerem a firmą zajmującą się dystrybucją określonego rodzaju dóbr. Świetnym przykładem może być w tej materii Dotpay, czyli najpopularniejszy obecnie operator nowoczesnych metod płatności w sieci. Podpisując umowę partnerską z Dotpay, kontrahent (najczęściej będący właścicielem sklepu internetowego lub innej platformy sprzedażowej) zyskuje dostęp do metod płatności obsługiwanych przez operatora. Od tego momentu za każdym razem, gdy klient zapłaci za zakupy za pośrednictwem jednej z metod oferowanych przez Dotpay, właściciel sklepu (będący jednocześnie partnerem Dotpay) otrzymuje od operatora wynagrodzenie za zrealizowaną transakcję. To bardzo łatwy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ponieważ sprzedawca zarabia zarówno na sprzedaży swoich produktów, jak również otrzymuje wynagrodzenie od operatora swoich płatności. Z kolei dla Dotpay to doskonała forma reklamy oraz okazja do zwiększenia liczby osób korzystających z oferowanych przez niego sposobów płatności.

Każda firma, która chce stać się partnerem, otrzymuje od realizatora programu kompletny zestaw materiałów promocyjnych. Mogą to być na przykład bannery czy zdjęcia do bezpośredniego umieszczenia na stronie sklepu. W przypadku Dotpay, partner otrzymuje między innymi tzw. linki afiliacyjne, które zamieszcza na stronie obsługiwanej przez siebie platformy. Po podpisaniu umowy, partner otrzymuje indywidualny identyfikator, za pośrednictwem którego ustala się, że płatność została wykonana w jego e-sklepie. Użytkownicy sklepu, klikając w odpowiednim miejscu po dokonaniu wyboru metody płatności, są przekierowywani do usług Dotpay; w tym momencie mogą od razu zrealizować płatność. Za każdym razem, gdy w sklepie partnera dokonana zostanie płatność za pośrednictwem tak wybranej metody, partner otrzymuje od Dotpay ustalone w umowie wynagrodzenie.

Partner może w wygodny sposób śledzić stan zgromadzonych środków poprzez zalogowanie do platformy udostępnianej przez Dotpay. Prowizje przyznawane są od każdej transakcji zrealizowanej w sklepie danego partnera. Wypłata zgromadzonych środków zazwyczaj możliwa jest po osiągnięciu określonej kwoty.

Oferta partnerska Dotpay skierowana jest dla tych firm, które zajmują się sprzedażą takich produktów (towarów i usług), które mogą być opłacone z wykorzystaniem systemu obsługi transakcji Dotpay. Będą to zatem np. porównywarki cen, platformy sprzedaży biletów czy serwisy rezerwacyjne.

Z punktu widzenia partnera, korzystanie z programów partnerskich może być świetną formą pasywnego dochodu w firmie. Po uruchomieniu funkcjonalności, wszystko odbywa się właściwie automatycznie i bezobsługowo. Właściciel platformy sprzedaży po umieszczeniu linka afiliacyjnego Dotpay nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Wynagrodzenie na każdą płatność, jaką zrealizują jego klienci, zostanie automatycznie doliczona do wartości zgromadzonych środków. Ze względu na prostotę i bezpośrednie korzyści wynikające z podpisania umowy partnerskiej, z programu partnerskiego Dotpay korzysta coraz więcej podmiotów.

 

Udostępnij