BLIK

Jak łatwe jest korzystanie z systemu BLIK?

gru 15 2017

​Przyszedł czas pożegnać się ze swoimi portfelami. Wychodząc na zakupy, do restauracji czy wypłacić gotówkę z bankomatu nie musimy już mieć przy sobie ani gotówki, ani kart płatniczych. Naszym sprzymierzeńcem w uproszczeniu płatności jest telefon oraz zainstalowana na nim aplikacja mobilnych płatności jednego z banków tworzących Polski Standard Płatności. Z BLIK-iem szybko, wygodnie i bezpiecznie zapłacimy również za zakupy w sieci. Pomimo szeregu zalet takiego rozwiązania, wielu Polaków wciąż nie wie, że BLIK istnieje i nie zdaje sobie sprawę z jego możliwości. Z naszym przewodnikiem dowiecie się, jak prosty jest system BLIK.

Na początek odpowiadamy na pytanie, czym jest BLIK?

BLIK to polski system płatności mobilnych, stworzony we współpracy polskich banków. Tylko klienci korzystający z bankowości mobilnej mogą używać BLIK-a. Konieczne jest, zatem zainstalowanie aplikacji mobilnej na telefonie. Jest to bardzo proste. W zależności od systemu operacyjnego telefonu możemy pobrać aplikację za pomocą Google Play (dla smartfonów z systemem Android), App Store (dla iPhone'a) i Windows Store. Musimy być również klientem banku, który wchodzi w skład Polskiego Standardu Płatności.

Płacimy za zakupy

Nie ważne, czy dokonujemy zakupów w stacjonarnym butiku czy jednym z wielu sklepów internetowych. W jednym i drugim przypadku transakcja może zostać zrealizowana za pomocą BLIK-a. Wystarczy uruchomić aplikację mobilną naszego banku i wygenerować kod BLIK, aby zapłacić za zakupy online. Jeżeli płacimy w sklepie stacjonarnym poinformujmy kasjera, że chcemy skorzystać z płatności BLIK i wygenerowany kod wpiszmy na klawiaturze terminala. Zawsze musimy zaakceptować płatność w aplikacji mobilnej. Bez potwierdzenia płatności nie zostanie ona dokończona.

Zalety systemu BLIK

Wspomniana już łatwość dokonywania transakcji to chyba jedna z największych zalet BLIK-a. Rozwiązanie to jest niezwykle funkcjonalne. Osobom, które potrafią z niego właściwie korzystać, może naprawdę usprawnić codzienne funkcjonowanie. Żyjemy dzisiaj w takim tempie, że każda niepotrzebna czynność czy formalność związana z dokonywaniem płatności budzi naszą irytację. System BLIK doskonale wpisuje się w obowiązującą tendencję skracania ścieżki zakupowej w sklepach online. Do jego ogromnych atutów należy też wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji oraz danych klientów.

 

 

 

Udostępnij