Pytania i odpowiedzi

Przelew tradycyjny - kto jeszcze korzysta z tej opcji?

cze 6 2016

 

 

Obecność na rynku operatorów szybkich przelewów online skłania sklepy do ciągłego modyfikowania swoich witryn. Dzisiaj jeśli chcemy zapłacić fakturę za telefon wcale nie musimy otwierać poczty, aby wysłać pieniądze. Możemy po prostu zalogować się na konto u naszego operatora i przelać mu pieniądze w sposób błyskawiczny. Fakt, że możemy w czasie weekendów płacić za zakupy i te pieniądze zostaną zaksięgowane po kilku minutach sprawia, iż rzadziej korzystamy z bankowości tradycyjnej. Kto i dlaczego jeszcze korzysta z tej opcji?

Przelew tradycyjny - zazwyczaj jest wolny

Wysyłanie pieniędzy w sposób tradycyjny odbija się dłuższym czasem księgowania, niż w przypadku operatorów szybkich płatności online. Jeśli zlecamy przelew w piątek, to pieniądze powinny się zaksięgować u odbiorcy w poniedziałek. Jeżeli mamy konto w niewielkim banku - często pieniądze "płynął" dłużej, niż 4 doby. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wysyłamy pieniądze do tego samego banku, w którym posiadamy konto. Zaksięgują się błyskawicznie, nawet w czasie weekendu.

Polacy wolą szybkie przelewy online

Operatorzy błyskawicznych przelewów jak Dotpay oferują ponad 140 kanałów płatności, co w skrócie oznacza, iż każdy posiadacz konta internetowego może za pośrednictwem tej marki przelać pieniądze w kilka sekund. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla sklepów internetowych, które do niedawna miały problem z odnotowywaniem wpłat w czasie weekendów. Dzięki operatorom ten problem został rozwiązany, a Polska branża e-commerce mocno przyspieszyła.

Kto jeszcze korzysta z przelewów tradycyjnych?

Głównie osoby starsze lub te, którym nie zależy na błyskawicznym zaksięgowaniu wpłaty. Na chwilę obecną nadal 49% Internautów płaci przelewem tradycyjnym, a podejrzewa się, że z roku na rok ten odsetek powinien spadać.

A Wy co sądzicie o tym temacie? Piszcie w komentarzach!

 

 

Udostępnij