Sklep internetowy

Jak przygotować sklep do sprzedaży?

maj 8 2016

Jeżeli planujesz uruchomienie platformy e-commerce (sklepu internetowego) to zapewne wiesz, jak ważne są płatności. Internauci powoli przyzwyczajają się do wygód, bowiem sam Internet jest niezwykle przyjemnym i komfortowym miejscem do zakupów. Za transakcje możemy płacić online i cieszyć się tańszym produktem, niż w sklepie stacjonarnym. Dziś chcemy Ci pokazać, jak ważne są kanały płatności w Twoim sklepie i jaki mają wpływ na początkowe zarobkowanie platformy.

Daj to, czego sam oczekujesz

Dzisiaj skupimy się na samych płatnościach. Postaraj sobie wyobrazić sklep, do którego będziesz chętnie zaglądał. Jakie ma parametry? Zapewne oferuje błyskawiczne przelewy online, jest zabezpieczony (szyfrowanie SSL), nie wymaga rejestracji aby rozpocząć zakupy i pozwala się skupić tylko na produktach.

Platforma e-commerce osiągnie sukces tylko wtedy, gdy zaoferuje Internautom wszystkie (czyt. 100%) kanały płatności. Pamiętaj, że w Polsce funkcjonuje kilkaset banków i ponad 30 milionów Polaków trzyma w nich pieniądze. Decydując się na płatność online muszą mieć pewność, że sklep posiada wśród kanałów płatności ten konkretny, jeden bank. Na chwilę obecną tylko Dotpay oferuje ponad 140 kanałów, czyli w zasadzie cały sektor bankowy w Polsce.

Zacznij dziś, aby nie martwić się w przyszłości

Postaraj się nawiązać współpracę z dużym, a najlepiej - największym operatorem szybkich przelewów online. Dzięki temu będziesz miał pewność, że każdy Twój klient będzie mógł zapłacić za zakupy w kilka chwil. Obserwując branżę e-commerce widzimy wyraźnie, że sklepy które zwlekały z implementacją bramek płatności w końcu zatrzymały się w miejscu. Bądź o jeden krok przed swoją konkurencją i zadbaj o aspekt, który wśród sklepów jest najważniejszy.

Teraz już wiesz jak przygotować sklep do sprzedaży. Jeśli macie do nas jakieś pytania, to chętnie odpowiemy pod tematem!

 

 

 

Udostępnij