Płatności

Obsługa płatności internetowych

lis 15 2018

Właściciele niewielkich firm działających w sieci wciąż jeszcze zastanawiają się nad wprowadzaniem możliwości płatności online. Tymczasem sprawny system płatności online to ogromna wygoda i ułatwienie zarówno dla sprzedawców, jak i osób kupujących w sklepach internetowych. Zapewnia wiele korzyści.

Dlaczego warto wprowadzić płatności online?

Wprowadzając płatności online spełniamy oczekiwania konsumentów. Ludzie są coraz bardziej wygodni płacąc online. Gdy klienci naszego sklepu zdecydowali się już na zakup konkretnych produktów, chcą je kupić szybko, przy minimalnym wysiłku. W rzeczywistości witryny, które nie obsługują płatności online, mogą być postrzegane, jako stojące w miejscu.

Płatności online są o wiele szybsze, niż tradycyjne formy płatności, ponieważ nie musimy czekać, aż dojdzie do rozliczenia. Cały proces - od przesłania płatności online do aktualizacji konta bankowego - może potrwać kilka sekund. Efektem końcowym jest poprawa przepływu gotówki w naszej firmie i niemal natychmiastowe potwierdzenie transakcji. 

Zautomatyzowane płatności oszczędzają również kłopotów związanych z rejestrowaniem płatności. Po skonfigurowaniu płatności online dla danej witryny są one automatycznie przetwarzane. Wszelkie aktualizacje rekordów są obsługiwane automatycznie. Oczywiście wszystko, co ma jakąś wartość, wiąże się z kosztem. Dostawca usług płatniczych obciąża nas opłatą za transakcję, a niektórzy pośrednicy pobierają także inne opłaty, takie jak opłaty instalacyjne lub opłaty miesięczne. 

Jak wygląda proces płatności?

Po skonfigurowaniu strony internetowej i połączeniu jej z usługą płatności online odwiedzający naszą witrynę będą mogli płacić online za produkty lub usługi. Proces płatności online rozpoczyna się, gdy użytkownik kliknie przycisk, aby zapłacić online. W wyświetlonym formularzu płatności online klient wprowadza swoje dane, a następnie przesyła żądanie transakcji. W zależności od dostawcy usług płatności online, formularz może pojawić się w witrynie internetowej lub nabywca może zostać przekierowany do formularza na stronie internetowej usługodawcy. Żądanie transakcji wraz z danymi wprowadzonymi przez kupującego jest bezpiecznie przesyłane do bramki płatności obsługiwanej przez dostawcę usług płatniczych. Informacje są zaszyfrowane, a więc dane zarówno sprzedawcy, jak i klienta są całkowicie bezpieczne. Sprzedawca i klient otrzemują potwierdzenie dokonania transakcji. Klient ma, zatem pewność, że cały proces przebiegł pomyślnie. Natomiast sprzedawca może natychmiast rozpocząć realizację zamówienia. 

 

 

 

 

Udostępnij