Sklep internetowy

Stwórz własny sklep internetowy

lut 12 2020

Eksperci prognozują, że rynek e-commerce będzie wciąż dynamicznie rozwijał się w przyszłości. Obecnie w Polsce działa ponad 25 tysięcy wirtualnych sklepów. Może więc wydawać się, że przy takiej konkurencji nie warto otwierać kolejnego e-sklepu. Otóż nieprawda! Rynek e-handlu wciąż otwiera wiele perspektyw trzeba tylko odpowiednio się do tego przygotować.

Myśląc o otworzeniu własnego biznesu warto zastanowić się nad sklepem internetowym. Przede wszystkim dlatego, że nie wymaga on dużych nakładów finansowych i na początku działalności nie generuje wysokich kosztów stałych. Nie potrzeba również dużego magazynu ani stacjonarnego punktu odbioru. Co więcej, na początku nie ma konieczności zatrudniania pracowników. Co w takim razie jest nam potrzebne?

Forma prawna

Na początku trzeba założyć działalność gospodarczą, np. jednoosobowej. Z czasem można ją przekształcić w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a przy dalszym rozwoju w spółkę akcyjną. Dzisiaj otworzenie działalności gospodarczej jest bardzo proste – wszystkie niezbędne dokumenty składa się w jednym okienku w urzędzie gminy. Pamiętaj, że trzeba się zarejestrować jako płatnik podatku VAT, otworzyć rachunek bankowy i wybrać sposób rozliczeń księgowych

Asortyment

Teraz musimy określić czym będziemy handlować. Warto przenalizować wybory internautów oraz zwrócić uwagę na konkurencję. Jest ona obecnie ogromna. Jednak Internet posiada tą zaletę, że można swobodnie rywalizować z największymi. Będziemy musieli znaleźć dostawcę, który zaoferuje nam produkt w dobrej cenie. Najlepiej jeśli produkt będzie niszowy, czyli taki, który trudno jest odszukać w ofercie gigantów. W ten sposób spozycjonujesz swój sklep i dotrzesz do konkretnych klientów.

Nazwa sklepu

Teraz masz czas na stworzenie odpowiedniej nazwy sklepu i jego identyfikację wizualną. Pamiętaj, że jest to decyzja strategiczna, która być może zaważy na przyszłości całego twojego e-biznesu. Nazwa może jednoznacznie kojarzyć się z pierwszymi produktami, które będziemy sprzedawać lub może być uniwersalna tak, żeby w przyszłości móc łatwo zwiększyć liczbę kategorii. Kolejny krok to wybór strony sklepu, czyli zakup domeny i hostingu u dobrego dostawcy. W ten sposób unikniesz problemów technicznych, a strona będzie ładować się szybko, co przy zakupach w sieci jest bardzo ważną kwestią.

 

 

 

Udostępnij