Płatności

Dotpay - optymalizacja działań płatnościowych w sieci

gru 28 2018

W dzisiejszych czasach bardzo chętnie korzystamy z nowoczesnych systemów płatności. W zapomnienie odchodzą już tradycyjne przelewy zlecane w placówkach banków. W ich miejsce pojawiają się o wiele szybsze i wygodniejsze metody realizowania płatności. Niezwykle ważną rolę pełni w tym procesie rozwój nowoczesnej technologii, zwłaszcza z zakresu telekomunikacji. Szybkie przelewy elektroniczne, płatność kartą za pośrednictwem telefonu komórkowego czy systemy płatności cyklicznych na dobre zadomowiły się w naszej codzienności.

Jednym z wiodących operatorów nowoczesnych transakcji jest polska firma Dotpay. Usługi Dotpay koncentrują się wokół usprawnienia wykonywania operacji finansowych głównie za pośrednictwem Internetu. Obecnie firma Dotpay obsługuje zarówno klientów polskich, jak i zagranicznych. Jest liderem w zakresie szybkich i wygodnych rozwiązań z zakresu płatności internetowych.

W ofercie Dotpay znajduje się szereg usług i rozwiązań optymalizujących działanie płatności w sieci. Do najważniejszych z nich należą m. in. szybkie przelewy elektroniczne, system Visa Checkout, płatności mobilne i płatności cykliczne. Czym charakteryzują się wymienione usługi?

Pierwszą z najpopularniejszych usług Dotpay są szybkie przelewy elektroniczne, zwane także płatnościami Pay-By-Link. Taki system najczęściej jest wykorzystywany w sklepach internetowych i innych platformach sprzedaży w sieci. Celem szybkich płatności elektronicznych jest zminimalizowanie liczby porzuconych koszyków – tj. sytuacji, gdy klient rezygnuje z zakupów na różnych etapach zamówienia. Badania pokazują, że klienci najczęściej porzucają zakupy w trakcie dokonywania płatności. Zbyt skomplikowany system opłacania zamówienia zniechęca kupujących do finalizowania transakcji. Płatności Pay-By-Link to prawdziwa rewolucja w płatnościach internetowych. Dzięki zintegrowaniu sklepu internetowego z szybkimi płatnościami elektronicznymi Dotpay, dokonywanie zapłaty staje się o wiele szybsze i prostsze. Klienci nie muszą wypełniać ręcznie żadnych formularzy, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Po wybraniu tej metody płatności, system przekierowuje użytkownika do znanego mu panelu bankowości internetowej, gdzie generowany jest gotowy formularz zamówienia. Klient musi jedynie zatwierdzić zlecenie.

Inną usługą realizowaną przez Dotpay jest Visa Checkout. Rozwiązanie działa na zasadzie elektronicznego portfela, do którego można dodać kartę płatniczą. Dzięki dodaniu karty do wirtualnego portfela, klient unika konieczności każdorazowego podawania danych podczas płacenia kartą w Internecie. Usługa pozwala dokonywać w pełni bezpiecznych zakupów w sieci, ponieważ wszystkie podawane dane są chronione. Korzystając z usługi Visa Checkout, dane podajemy jednorazowo, w trakcie realizacji pierwszej płatności. Każda kolejna transakcja odbywa się już z użyciem danych karty znajdujących się w elektronicznym portfelu.

Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy preferują szybkie i komfortowe płatności, jest usługa płatności mobilnych. Realizowana jest np. za pośrednictwem płatności BLIK, zyskujących w Polsce coraz większą popularność. Dotpay umożliwia korzystanie z nowoczesnego systemu płatności mobilnych.

Ciekawą usługą Dotpay są także tzw. płatności cykliczne. To idealna opcja dla tych, którzy muszą regularnie opłacać usługi abonamentowe i subskrypcje. Usługa pozwala na automatyczne obciążanie karty użytkownika ustaloną wcześniej kwotą, dzięki czemu klient ma pewność, że wszystkie płatności zostaną zrealizowane w terminie.

 

Udostępnij