Płatności

Wygodne płatności cykliczne

wrz 23 2020

Zastanawiasz się, jakie są największe zalety płatności cyklicznych? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: szybka sprzedaż i wygodne zakupy. Klient nie musi wprowadzać za każdym razem danych karty czy informacji potrzebnych do dokonania przelewu. Cykliczne płatności za granicą stosowane są już w powszechnie, w Polsce stopniowo przekonują się do nich zarówno sami sprzedawcy, jak i klienci. Jeśli korzystasz z Netfixa, zapewne znasz już tę niezwykle wygodną formę płatności. Co warto o niej wiedzieć?

Sposoby obsługiwania płatności cyklicznych

Płatności cykliczne pobierane są regularnie, co jakiś czas. Firmy obsługują je na dwa sposoby. Pierwsza metoda to płatności półautomatyczne. Charakteryzują się tym, że możemy ustalić cykl oraz stawkę płatności, ale zamiast automatycznego obciążenia konta klienta, zostaje mu wysłane powiadomienie o konieczności dokonania płatności. Z reguły ma to miejsce kilka dni przed terminem płatności. W takim mailu sprzedawca bardzo często umieszcza link do płatności, aby klient chętniej ją zrealizował. Po dokonaniu płatności dana usługa zostaje przedłużona na kolejny okres rozliczeniowy. Płatności półautomatyczne mogą być połączone z dowolnym systemem płatniczym np. Dotpay. 

Inaczej wyglądają płatności automatyczne. W tym przypadku również ustalamy cykl rozliczeń i stawkę, ale za pomocą systemu płatność pobierana jest automatycznie z konta klienta i przekazywana na konto sprzedawcy. Oczywiście, sprzedawca może wcześniej powiadomić klienta, że dojdzie do tego rodzaju płatności. Dzięki temu klient może w dowolnym momencie zrezygnować z usługi i anulować płatność, zanim zostanie dokonana. 

Płatnosci cykliczne okiem klientów

Klienci doceniają przede wszystkim ogromną wygodę związaną z płatnościami cyklicznymi. Automatyzacja usprawnia cały proces i pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas. Klienci nie muszą już pamiętać o terminach płatności czy martwić się dodatkowymi opłatami, wynikającymi z przekroczenia terminu płatności. Nie wpisują również za każdym razem swoich danych, nie zatwierdzają transakcji specjalnymi kodami. Płatność jest po prostu dokonywana automatycznie. W przypadku korzystania z usług abonamentowych, opcja ta sprawdza się idealnie. Klienci wprowadzają wszelkie potrzebne informacje na początku korzystania z usługi, a potem wszystko dzieje się niejako poza nimi. Niemniej jednak, należy podkreślić, że tego rodzaju transakcje są całkowicie bezpieczne, zwłaszcza, jeśli usługa świadczona jest przez sprawdzonego dostawcę płatności online, który musi spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. 

 

 

 

 

Udostępnij