Sklep internetowy

O jakie elementy płatności należy zadbać w e-sklepie?

maj 11 2016

Na Polskim rynku internetowym funkcjonuje ponad 50 000 sklepów. Konkurencja jest zatem duża i z roku na rok się powiększa. Elementem definiującym e-sklep są płatności. Jeśli platforma oferuje kilkadziesiąt możliwości uregulowania rachunku za zakupy, to jest odbierana przez konsumentów jako pozytywna i godna uwagi. Dziś dowiecie się, jakie poszczególne elementy płatności są istotne w zbudowaniu renomowanej, dużej platformy e-commerce.

4 na 10 konsumentów korzysta z m-urządzeń

Płatność mobilna to temat numer jeden w branży sklepów internetowych. Jako, że blisko 40% ruchu generują urządzenia mobilne, płatność z ich poziomu powinno mieć ogromne znaczenie dla sklepów. Wystarczy to sobie wyobrazić na swoim własnym przykładzie - jak często przeglądamy sklepy z poziomu smartfonów lub tabletów? Na pewno częściej, niż to sobie wyobrażamy. Jak często chcemy coś kupić przez tablet? Pewnie często, lecz zazwyczaj z tego rezygnujemy, bo sklep nie zadbał o bramkę płatności dedykowaną naszemu urządzeniu.

Responsywna bramka płatności

O ile sklepy poradziły sobie z RWD (Responsive Web Design - przystosowanie sklepów do niewielkich urządzeń mobilnych), o tyle nadal mają problem z dedykowaną, responsywną bramką płatności. Ich obecność jest obowiązkiem każdej platformy, która chce sprzedawać globalnie. Z roku na rok przybywa osób korzystających ze smartfonów, więc liczba m-transakcji również rośnie. Przystosowanie bramek płatności do każdej rozdzielczości urządzenia mobilnego sprawi, że sklep będzie czerpał profity również z innych źródeł, niż standardowe (sklep stacjonarny, internetowy + mobilny) czym zwiększy swoje obroty.

Płatności odroczone

Bardzo ważnym elementem płatności jest możliwość ich odroczenia. Dotpay wprowadził taką usługę jeszcze w ubiegłym roku i wiele sklepów szybko ją zaimplementowało do siebie. Konsumenci lubią wygodę i wiedząc, że mogą korzystać z produktu płacąc za niego w przyszłości, o wiele bardziej doceniają sklep. Płatności odroczone pozwalają sklepom na księgowanie wpłat, ponieważ to operatorzy biorą na siebie odpowiedzialność za "ściąganie" pieniędzy.

Płatności mają ogromne znaczenie w kwestii rozwoju sklepów internetowych. Jeśli zadbacie o elementy przedstawione powyżej, to Wasza platforma w krótkim czasie stanie się rozpoznawalna i renomowana. Zachęcamy do dyskusji pod tym tematem!

 

Udostępnij