Bezpieczne płatności w sieci

Zgodność z PCI

mar 16 2018

Zgodność z PCI jest kluczowym elementem przy pobieraniu płatności z wykorzystaniem kart płatniczych. Wszyscy sprzedawcy, od największych korporacji na świecie, do małych sklepików internetowych, którzy akceptują płatności kartą kredytową, muszą przestrzegać standardu bezpieczeństwa danych w zakresie kart płatniczych (PCI DSS).

Czym jest PCI?

PCI DSS odnosi się do 12 wymagań technicznych i operacyjnych określonych przez standardy bezpieczeństwa PCI dla firm przechowujących, przetwarzających lub przesyłających dane o płatnościach kartowych. Każda organizacja kartowa ma, poza tym, swoje własne zasady dotyczące zgodności, walidacji i egzekwowania. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych odpowiednich wydawców kart.

Dlaczego warto stosować się do standardów bezpieczeństwa PCI?

Zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI oznacza, że Twój system płatniczy jest bezpieczny. Twoi klienci mogą Ci zaufać, przekazując poufne dane kart płatniczych. Są pewni, że Twoja witryna zapobiega skutecznie naruszeniom bezpieczeństwa i kradzieży danych z kart. Bezpieczeństwo transakcji internetowych to jeden z najważniejszych kryteriów oceny sklepów internetowych. E-klienci nie chcą ryzykować utraty środków czy wyłudzenia danych na skutek braku zabezpieczeń strony. Są coraz bardziej świadomi ryzyka związanego z płatnościami online i wybierają sprzedawców stosujących się do standardów bezpieczeństwa PCI. Jeżeli myślisz o sukcesie swojego biznesu online, przestrzeganie podstawowych standardów bezpieczeństwa wydaje się koniecznością.

Upewnij się, że Twoja witryna jest zgodna ze standardami PCI

Jeśli korzystasz z płatności kartą online, musisz spełnić wymagania zgodności z PCI, więc pierwszym krokiem będzie określenie poziomu zgodności, który musisz spełnić. Konkretne wymagania dotyczące zgodności, będą zależeć od wielkości Twojej firmy i liczby transakcji. Niższe poziomy, z większą liczbą transakcji, mogą wymagać dodatkowych kontroli i audytów. 

Skorzystaj z usług zaufanego dostawcy płatności

Najlepszym rozwiązaniem jest dokonywanie płatności za pośrednictwem zaufanego dostawcy, takiego, jak Dotpay. Klienci mogą dzięki temu podawać szczegóły płatności na bezpiecznej stronie dostawcy, mając całkowitą pewność, że wrażliwe dane nie zostaną przechwycone na żadnym etapie transakcji. Korzystanie z pośrednictwa renomowanego dostawcy sprawia, że klienci czują się bezpieczniej przekazując swoje dane osobowe. Aby zapewnić bezpieczny proces płatności Dotpay spełnia naprawdę restrykcyjne wymogi. Certyfikat PCI DSS jest właśnie jednym z nich.

 

 

 

Udostępnij